اقتصادتعاون و کارصفحه اصلی

امضای تفاهم‌نامه مشترک اتاق تعاون ایران و بنیاد تعاون ارتش

رئیس اتاق تعاون ایران در نشست امضای تفاهم نامه همکاری مشترک اتاق تعاون ایران با بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: اتاق تعاون ایران می تواند با هم‌افزایی با بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران، به رشد و توسعه تعاونی‌ها کمک کند.

به گزارش پرس نیوز از اتاق تعاون ایران، نشست امضای تفاهم نامه همکاری مشترک اتاق تعاون ایران و بنیاد تعاون ارتش امروز (یکشنبه) با حضور «عبداللهی» رئیس اتاق تعاون ایران و امیر «جعفر آقایی» مدیرعامل بنیاد تعاون ارتش در اتاق تعاون ایران به امضا رسید.

رئیس اتاق تعاون ایران در این نشست ضمن تبریک پنجم آذر، روز بسیج مستضعفین و گرامیداشت هفته بسیج، ابراز امیدواری کرد حاصل این تفاهم نامه رشد تعاونی ها در بنیاد تعاون ارتش بوده و باب جدیدی از همکاری های متقابل باشد.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر اهمیت تعاونی ها، ادامه‌داد: رئیس جمهور نیز تاکید ویژه ای بر رشد تعاونی ها داشته اند و به‌طور مستمر پیگیر امور تعاونی ها هستند.

عبداللهی با اشاره به فداکاری های ارتش در دوران دفاع مقدس، تصریح‌کرد: تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به تعاون های زیرمجموعه بنیاد تعاون (آجا) توسط میز خدمت اتاق های تعاون را وظیفه ذاتی خود می دانیم.

وی در بخش دیگری از این نشست با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های اتاق تعاون ایران و جایگاه قانونی آن در شوراهای اصلی، بیان‌داشت: ما می توانیم حلقه ارتباط بین بنیاد تعاون و سایر تعاونی های کشور باشیم، همچنین تعاونی های ارتش می توانند از خدمات اتاق تعاون در همه حوزه ها نظیر مشاوره در زمینه های حقوقی، تامین اجتماعی و سایر حوزه همچنین صدور کارت بازرگانی و گواهی مبدأ بهره مند شوند.

در ادامه نشست نیز امیر «جعفر آقایی» با ابراز خرسندی از حضور در اتاق تعاون ایران و گرامیداشت هفته بسیج، گفت: بنیاد تعاون، امور معیشت، رسیدگی و پیگیری امور پرسنل ارتش را انجام می‌دهد و امروزه با فضای اقتصادی حاکم، این امر سخت است و خوشحالیم که در بستر تعاونی ها این همکاری با مشارکت پرسنل ارتش قابل انجام و تکامل است.

وی خاطرنشان‌کرد: ما در سطح کشور تعاونی های بسیاری داریم که به دلیل نداشتن آگاهی کافی از امتیازارت تعاونی ها با مشکلاتی مواجه می شوند و همکاری با اتاق تعاون ایران می تواند بستر مناسبی برای فعالیت و رشد تعاونی های ارتش محسوب شود.

گفتنی است، این تفاهم نامه در راستای اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ابلاغی رهبر معظم انقلاب، بین اتاق تعاون ایران و بنیاد تعاون آجا با هدف تشریک مساعی و همکاری مشترک به‌منظور بهره‌مندی مستمر از ظرفیت‌های موجود در حوزه تعاون و قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران به امضا رسید.

همکاری در زمینه اهداف هشت‌گانه سند توسعه بخش تعاون، تشریک مساعی در زمینه همکاری های مشترک به‌منظور بهره مندی از ظرفیت‌های موجود در حوزه تعاون، حمایت و توانمندسازی ارکان تاثیرگذار بخش تعاون و تقویت فرهنگ تعاون به‌عنوان یک ارزش ملی و تشویق به همکاری های جمعی در فعالیت های اقتصادی و تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به جامعه هدف (تعاون های زیرمجموعه بنیاد تعاون آجا) توسط میز خدمت اتاق های تعاون از مهمترین محورهای این تفاهم نامه است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا