بانک و بیمهصفحه اصلی

امضای تفاهم‌نامه همکاری بانک صادرات ایران با شرکت ملی صنایع مس

با امضای تفاهم‌نامه بانک صادرات ایران با شرکت ملی صنایع مس ایران بر استفاده از تمامی قابلیت‌های این بانک برای حمایت و پشتیبانی از صنعت مس کشور تاکید شد.

​به گزارش پرس نیوز به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، سیفی ؛سرپرست بانک صادرات امضای این تفاهم‌نامه را سرآغاز خدمت‌رسانی گسترده بانک به بخش دیگری از صنعت و تولید کشور عنوان کرد و گفت: تفاهم‌نامه بانک صادرات ایران با شرکت ملی صنایع مس ایران موجب تعامل و تامین مالی بیشتر در بخش‌های مختلف در صنعت مس کشور خواهد شد و این بانک به عنوان یک همراه و حامی برای ارتقای هرچه بیشتر این صنعت ایستاده است.

وی با تاکید بر اینکه بانک صادرات ایران به گسترش تعاملات با شرکت‌های بزرگ تجاری و شرکت‌هایی که به لحاظ تخصصی زنجیره قابل ملاحظه‌ای را در اقتصاد ایران دارند، افتخار می‌کند، افزود: با استفاده از تمامی ظرفیت‌های این تفاهم‌نامه و امکانات داخلی و خارجی بانک صادرات ایران در خدمت به تمامی شرکت‌های زیرمجموعه و پیمانکار ملی مس، شاهد اتفاقات بزرگ در مسیر تامین مالی و کمک به صنعت مس و صنایع وابسته در بخش‌های مختلف کشور خواهیم بود.

سرپرست بانک صادرات ایران افزود: این بانک در مسیر تغییر رویکرد خود به منظور حرکت به سمت بانکداری مدرن و نسل چهارم، روی تعامل با شرکت‌های بزرگ و مؤثر اقتصادی همچون شرکت ملی صنایع مس ایران تمرکز کرده و در پی آن است که این تفاهم‌نامه منجر به دستاوردهای بزرگی هم برای بانکداری کشور و هم برای صنعت مس و خدمت به کشور شده و با استفاده از تمامی ظرفیت‌های شرکت‌های ابزاری، مجموعه زنجیره تامین ملی مس از معدن تا بخش صادرات و تولیداتی که با استفاده از مس در کشور توسعه‌یافته‌اند را عملیاتی کند. بانک صادرات ایران در این مسیر، تامین مالی تمامی پیمانکاران، تامین‌کنندگان و زیرمجموعه‌های شرکت ملی صنایع مس مورد توجه بانک صادرات ایران هستند و با استفاده از تمامی ابزارهای مالی و بانکی، خدمات متنوع بانکداری برای کارکنان و مشتریان از جمله چک دیجیتال و برات و سفته الکترونیک، ضمانت‌های نوین، اوراق مرابحه، صکوک، گواهی سپرده خاص و قابلیت‌های موجود این ماموریت را انجام خواهد داد.

سیفی با اشاره به اینکه این تفاهم‌نامه سرآغاز فصل نوینی از همکاری و تعاملات بانک با شرکت ملی صنایع مس است و آنچه که دراین تفاهم‌نامه در کنار سرمایه‌گذاری و تامین مالی برای بانک صادرات ایران حائز اهمیت است، توجه به کارکنان و کارگران شرکت ملی مس است اظهار امیدواری کرد: جامعه کارگری شرکت‌های زیرمجموعه مس نیزاز خدمات مناسب بانک صادرات ایران بهره‌مند شوند.

امیر خرمی شاد، نائب‌رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران نیز در این نشست تاکید کرد: امضای تفاهم‌نامه با بانک صادرات ایران فتح بابی برای گسترش همکاری‌های شرکت ملی صنایع مس ایران و بانک صادرات ایران در آینده نزدیک خواهد بود.

وی با استقبال از اعتبارات ریالی و ارزی مناسب مد نظر قرار گرفته در این تفاهم‌نامه، افزود: در حوزه‌های کارگزاری، لیزینگ، تامین سرمایه و بیمه همکاری‌های مناسبی با بانک صادرات ایران خواهیم داشت.

خرمی‌شاد افزود: تامین سرمایه‌درگردش 270 شرکت‌ پیمانکار طرف‌قرارداد با شرکت ملی صنایع مس ایران که به صورت دوره‌ای یا پروژه‌ای با شرکت همکاری دارند نیز در قالب این تفاهم‌نامه مد نظر قرار گرفته است. وی افزود: نگاه ویژه از هر دو طرف بانک صادرات ایران و شرکت ملی صنایع مس ایران به شرکت‌های دانش‌بنیان مورد توجه است و تلاش شده تا شرایط برای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در این بخش فراهم شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا