گردشگریمیراث فرهنگی

برگزاری جشن برگریزان هگمتانه در همدان

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان گفت: همزمان با فصل پاییز، جشن برگ‌ریزان هگمتانه با هدف ایجاد فضای شاد و پرنشاط بین مردم در پیاده‌راه اکباتان برگزار شد.

به گزارش پرس نیوز به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان، علی خاکسار گفت: طراحی چشم انداز پاییزی در پیاده راه اکباتان، با هدف ایجاد تنوع و زیبایی با استفاده از عناصر طبیعت در راستای بهره‌مندی بصری شهروندان خوش‌ذوق همدانی از مواهب طبیعی فصل پاییز اجرا شده است تا رهگذران از این پیاده راه و پاییز هزار رنگ، تصاویری بی‌نظیر و بی‌سابقه را به خاطر بسپارند.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان افزود: شاخ و برگ‌های پاییزی جلوه زیبایی به مناظر شهری می‌بخشد و وجود آن‌ها در کنار نماد کرسی که جزئی از فرهنگ کهن شهر همدان و نمایانگر فرا رسیدن زمستان است، موجب ثبت تصاویری بی نظیر و ماندگار در ذهن رهگذران می‌شود.

او تصریح کرد: با توجه به استقبال چشمگیر شهروندان خوش‌ذوق همدانی از این طرح در سال گذشته که به همت شهرداری همدان و با ایجاد انگیزه برای سفر گردشگران پاییز دوست انجام شد، طرح گذر پاییزی طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در پیاده راه اکباتان امسال توسط نیز شهرداری و سازمانهای مردم نهاد برگزار شد.

خاکسار بیان کرد: همدان در چهار فصل سال مستعد گردشگرپذیری است و همزمان با برگ‌ریزان پاییز مناظر چشم‌نوازی را پدید می‌آورد که تماشای آن‌ها در این فصل خالی از لطف نیست.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا