اقتصادراه و شهرسازی

تامین زمین ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن ملی

به گزارش پایگاه خبری پرس نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ارسلان مالکی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در نشست تخصصی نهضت ملی مسکن که صبح امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیران راه و شهرسازی استان‌ها برگزار شد، وضعیت اراضی تأمین شده در محدوده شهرها را توضیح داد و گفت: زمین تامین شده حاصل از شناسایی اراضی داخل محدوده یا الحاق اراضی تا کنون به 35 هزار و 44 هکتار رسیده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: 22 هزار هکتار زمین نیز در مراحل الحاق در استان‌ها قرار دارد که اگر برای الحاق تصویب شود، مجموعا 55 هزار هکتار زمین حاصل از الحاق برای ساخت 2 میلیون و 300 هزار واحد مسکن تأمین می‌شود، این در حالی است که سهم سازمان ملی زمین و مسکن در تأمین زمین برای یک میلیون و 200 هزار واحد بود.

مالکی اظهار کرد: سایر اراضی مورد نیاز در شهرها و شهرهای جدید را از طریق الحاق و توافق با بخش خصوصی تامین خواهیم کرد.

وی درباره آخرین وضعیت متقاضیان واحد شرایط نهضت ملی مسکن در استان‌ها گفت: استان‌های فارس، خراسان رضوی و کردستان بیشترین متقاضی و شاهرود و جنوب کرمان کمترین متقاضی را دارند.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن تاکید کرد: در استان‌های خراسان رضوی، فارس و کرمان بیشترین زمین تامین شده اما با توجه با تعداد بالای متقاضیان در این استان‌ها، تامین اراضی باید ادامه یابد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا