اقتصادراه و شهرسازی

تسهیلات نهضت ملی مسکن به ۵۵۰ میلیون تومان افزایش یافت

سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی گفت: تمامی بانک‌ها درشهر‌های کشور موظف به پرداخت تسهیلات ۵۵۰ میلیون تومانی ساخت مسکن برای نهضت ملی هستند.

به گزارش پرس نیوز، ابوالفضل نوروزی سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی گفت: با دستور رئیس جمهور ومصوبه شورای عالی مسکن تمامی شهرهای کشور و در تمامی استان ها تسهیلات نهضت ملی مسکن از ۳۰۰ میلیون تومان به ۵۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است و تمامی بانک‌ها در استان‌ها موظف هستند که به متقاضیان نهضت ملی مسکن این میزان تسهیلات را پرداخت کنند.

به گفته سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی پروژه‌های خود مالکی که پیشرفت فیزیکی آن‌ها بیش از ۶۰ درصد است، پروژه‌های نیرو‌های مسلح، بافت‌های فرسوده و پروژه‌های حمایتی  نهضت ملی مسکن به صورت کامل تماما مشمول این تسهیلات خواهند شد.

او می‌گوید: پیش از این تسهیلات در شهر‌های کوچک و روستا‌ها بین ۲۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان و در شهر تهران ۴۵۰ میلیون تومان بود که در حال حاضر با تصویب در شورای عالی مسکن به ۵۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

براساس این گزارش امروز هم وزیر راه وشهرسازی از عدم همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن خبر داد که به نظر می‌رسد حتی با دستور رئیس جمهور مبنی بر همکاری بانک‌ها با هم شاهد کم کاری برخی از بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ساخت نهضت ملی مسکن هستیم.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا