اقتصادراه و شهرسازی

جزییات اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اعلام اینکه احداث بیش از ۱۰۷ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در سراسر کشور در حال انجام است، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون با تامین خدمات روبنایی و زیربنایی تعداد ۱۰۳ پروژه به ارزش ۹۳۸ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش پرس نیوز، علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن را در شهرهای جدید توضیح داد و گفت: مراحل اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید از ابتدای دولت سیزدهم آغاز شد که تاکنون ساخت ۱۰۷ هزار و ۸۲۰ واحد وارد فاز اجرایی شده است و برنامه‌ریزی برای آغاز عملیات اجرایی گام سوم این طرح در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید افزود: میانگین پیشرفت فیزیکی ساخت واحدهای آغاز شده بعد از آماده سازی اراضی در شهرهای جدید ۱۳ درصد است.

جعفری تکمیل واحدهای مسکونی مهر در شهرهای جدید را بخش دیگری از تعهدات و فعالیت‌های شهرهای جدید برشمرد.

به گفته وی، تامین خدمات زیربنایی و روبنایی از دیگر الزامات شرکت عمران شهرهای جدید است که در راستای ارتقای سطح زندگی شهروندان شهرهای جدید در دستور کار بوده و در این خصوص مجموعه اقدامات مناسبی انجام شده است.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی از ابتدای سال جاری تاکنون، تامین خدمات روبنایی و زیربنایی تعداد ۱۰۳ پروژه به ارزش ۹۳۸ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است.

یادآور می‌شود شرکت عمران شهرهای جدید متعهد شده است در صورت وجود تقاضا ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید احداث کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا