صفحه اصلیگردشگریهوایی

معرفی ۳ فرودگاه پرتردد کشور در 6 ماهه نخست سال 1402

در نیمه نخست سال فرودگاه مهرآباد با اعزام و پذیرش ۶ میلیون نفر مسافر، فرودگاه مشهد با ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر و فرودگاه شیراز با یک میلیون و ۳۳۰ هزار مسافر رتبه‌های اول تا سوم را در میان فرودگاه‌های کشور به لحاظ جابه‌جایی مسافر به خود اختصاص دادند.

به گزارش پرس نیوز، رضا نخجوانی، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، ضمن اعلام این خبر، درباره آخرین آمار پروازهای نیمه نخت سال در فرودگاه‌های کشور اظهار داشت: در 6 ماهه نخست سال 1402 بیش از 17 میلیون و 160 هزار مسافر داخلی با حدود 151 هزار پرواز داخلی از فرودگاه های کشور اعزام و پذیرش شده‌اند.

به گفته وی فرودگاه بین‌المللی مهرآباد با اعزام و پذیرش حدود 6 میلیون نفر مسافر و 53 هزار پرواز، فرودگاه بین‌المللی مشهد با بیش از 3 میلیون و 800 هزار مسافر و 29 هزار و 255 پرواز و فرودگاه بین‌المللی شیراز با حدود یک میلیون و 330 هزار مسافر و بیش از 12 هزار پرواز رتبه‌های اول تا سوم را در میان فرودگاه‌های کشور به لحاظ تعداد مسافر و پرواز به خود اختصاص داده‌اند.

نخجوانی گفت: در میان فرودگاه‌های کشور که به طور هفتگی پرواز دارند، فرودگاه زنجان، پارس آباد، بم و طبس بیشترین رشد را در تعداد مسافر و پرواز در 6 ماهه اول سال رقم زده اند.

به گفته مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در میان فرودگاه‌های بین‌المللی نیز، فرودگاه زاهدان (31 درصد)، فرودگاه کرمان (30 درصد) و فرودگاه تبریز (9 درصد) بیشترین رشد را در نشست و برخاست پروازها داشته‌اند.

منبع:فارس

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا