اقتصادصفحه اصلیصنعت و تجارتمعدن

واگذاری پهنه اکتشافی کرومیت و منگنز در شمال بشاگرد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: ۲ هزار و ۳۴۹ کیلومتر مربع از پهنه اکتشافی کرومیت و منگنز شمال شهرستان بشاگرد از طریق برگزاری فراخوان عمومی به برنده مزایده (شرکت سنگ آهن گهر زمین) واگذار شد.

به گزارش پرس نیوز، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: ۲ هزار و ۳۴۹ کیلومتر مربع از پهنه اکتشافی کرومیت و منگنز شمال شهرستان بشاگرد از طریق برگزاری فراخوان عمومی به برنده مزایده (شرکت سنگ آهن گهر زمین) واگذار شد.

خلیل قاسمی امروز (دوازدهم دی‌ماه)، با اعلام این خبر به رسانه‌ها، با اشاره به توسعه و واگذاری پهنه‌های اکتشافی جدید در استان هرمزگان افزود: پهنه اکتشافی مصوب شمال بشاگرد از طریق برگزاری فراخوان عمومی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) به شرکت سنگ آهن گهر زمین واگذار شده است.

وی اظهار کرد: مقرر شد این پهنه اکتشافی توسط شرکت سنگ آهن گهر زمین با استفاده از فناوری‌های نوین مورد مطالعه قرار گیرد و بعد از اتمام مرحله شناسایی و پی‌جویی برای محدوده‌های امیدبخش تعیین شده در این پهنه بعد از تکمیل عملیات اکتشافی شامل اکتشاف عمومی و تفضیلی پروانه اکتشاف صادر می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان عنوان کرد: پهنه اکتشافی به مساحت ۲ هزار و ۳۴۹ کیلومتر مربع در شمال شهرستان بشاگرد واقع شده است که براساس مطالعات اولیه از ظرفیت مطلوبی به منظور اکتشاف ذخایر کرومیت و منگنز برخوردار است.

منبع:ایسنا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا