گردشگریمیراث فرهنگی

آغاز به کار انجمن خیرین میراث فرهنگی

قائم‌مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی گفت: انجمن خیرین میراث فرهنگی از هفته اول آذرماه رسماً فعالیت خود را آغاز می‌کند.

به گزارش پرس نیوز از میراث آریا، انجمن خیرین میراث فرهنگی با برگزاری مراسمی ویژه در روز شنبه 4 آذرماه، رسماً فعالیت خود را آغاز می‌کند.

علی دارابی، قائم‌مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور در این باره گفت: انجمن خیرین میراث فرهنگی به درخواست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و موافقت وزارت کشور تشکیل شده و یک نهاد خیریه نیکوکاری و غیردولتی است.

او با قدردانی از زحمات و خدمات دولت‌ها و مدیران گذشته اظهار کرد: حال بناها، مجموعه‌ها و اماکن تاریخی ایران خوب نیست و بودجه و اعتبارات محدود دولتی برای حفظ، صیانت و نگهداری آن کفایت نمی‌کند و نیاز به یک نهضت بزرگ ملی دارد.

رئیس هیأت مؤسس انجمن خیرین میراث فرهنگی تأکید کرد: در مراسمی که عصر روز شنبه 4 آذرماه با حضور مهندس ضرغامی وزیر محترم میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و خیرینی از سراسر کشور برگزار خواهد شد،‌ این انجمن به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز می‌کند.

دارابی ابراز امیدواری کرد با مشارکت حداکثری خیرین در حوزه میراث فرهنگی کشور، اتفاقات نیکویی رقم بخورد و علاوه بر حفظ مواریث ارزشمند کشور و انتقال آن به آیندگان،‌ به ارتقای جایگاه ایران در فهرست جهانی یونسکو بیانجامد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا