فن آوری

آغاز همکاری گوگل و مک‌دونالد در رستوران‌های زنجیره‌ای با استفاده از هوش مصنوعی

مک‌دونالد قصد دارد با هدف تجزیه‌وتحلیل حجم عظیمی از داده‌ها در همکاری مشترکی با گوگل، از هوش مصنوعی این کمپانی برای بهبود خدمات رستوران‌های زنجیره‌ای خود استفاده کند.

پرس نیوز؛ مک‌دونالد به عنوان یکی از بزرگ‌ترین برندهای فست‌فود زنجیره‌ای در جهان، از آغاز همکاری چندساله و جهانی خود با کمپانی گوگل برای بهبود تجارت خود و فراهم آوردن تجربیاتی بهتر برای مشتریان و کارمندان با استفاده از هوش مصنوعی و فضای ابری گوگل خبر داد.

مک‌دونالد یکی از مشهورترین برندهای فست‌فود زنجیره‌ای در جهان، قصد دارد با هدف تجزیه‌وتحلیل حجم عظیمی از داده‌ها در همکاری مشترکی با گوگل، از هوش مصنوعی این کمپانی برای بهبود خدمات رستوران‌های زنجیره‌ای خود استفاده کرده و از سال ۲۰۲۴، سخت‌افزار و نرم‌افزارهای خود در هزاران شعبه در سراسر جهان ازجمله کیوسک‌های خودسرویس و اپلیکیشن موبایل این شرکت را به فناوری‌های هوش مصنوعی گوگل ارتقا دهد.

در شرایطی که یک سال گذشته، استفاده از هوش مصنوعی در سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ و کوچک بسیار جا افتاده و به نوعی همه‌گیری شده و تقریباً به تمامی جنبه‌های زندگی ما ورود کرده است، مک‌دونالد به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین رستوران‌های فست‌فودی در جهان، به فکر استفاده از این فناوری نوظهور در سیستم اجرایی خود افتاده است.

مک دونالد1

هرچند که مک‌دونالد جزئیات چندانی در مورد نحوه استفاده از هوش مصنوعی ارائه نداده، اما معتقد است که برنامه‌های ابری و مدل‌های هوش مصنوعی گوگل علاوه بر بهبود سرویس‌دهی و خدمات مک‌دونالد به مشتریان، در ارائه بینش‌های جدید در مورد نحوه عملکرد تجهیزات، ایجاد راه‌حل‌هایی برای کاهش اختلالات کسب‌وکار و مسائل مرتبط با مشتریان و کارکنان نیز کمک بزرگی خواهد کرد.

پیش از این، در ماه می جاری فاش شد که رستوران‌های زنجیره‌ای وندیز هم با گوگل همکاری خواهند کرد. احتمالاً این رستوران قصد دارد از مدل زبانی بزرگ گوگل برای بهبود خدمات بیرون‌بر خود استفاده کند، اما طرفداران این فناوری جدید بی‌صبرانه منتظرند تا ببینند مک‌دونالد مشهور، با استفاده از هوش مصنوعی و فضای ابری گوگل، چه تغییر عمده‌ای در سیستم خود به وجود خواهد آورد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا