اقتصادمناطق آزاد

آغاز یک سرمایه گذاری صنعتی و معدنی در منطقه آزاد ماکو

به گزارش پایگاه خبری پرس نیوز، محمد اسلامی در بدو ورود به فرودگاه بین المللی منطقه آزاد ماکو با اشاره به هدف از این سفر و حضور در منطقه آزاد ماکو گفت: در نقطه آغاز یک سرمایه گذاری صنعتی و معدنی قرار گرفتیم تا بتوانیم در ظرفیت های فرایند اکتشافی بدست آمده در این منطقه، یک جریان صنعتی معدنی ایجاد کنیم.

اسلامی با بیان اینکه در این پروژه معدنی تا هم تامین نیازهای سازمان انرژی اتمی تامین می شود و هم با استحصال عناصر دیگر گرانبهای دیگر که تاثیرات مهمی در فراینده زنجیره ارزش معدن دارد با کمک منطقه آزاد و استانداری یک اتفاق خوب اقتصادی رخ خواهد داد.

وی اضافه کرد: با بهره برداری از این پروژه،‌منطقه به یکی از کانون های مهم صنعتی و معدنی تبدیل و به تبع آن رشد اقتصادی منطقه را شاهد خواهیم بود.

معاون رئیس جمهور و رئيس سازمان انرژی اتمی ایران، همجواری این ظرفیت با کشور دیگر که قطب بزرگ ترانزیتی را شکل داده است حائز اهمیت خواند و اظهار داشت:‌ این ظرفیت می‌تواند برای روابط تجاری با کشورهای دیگر و توسعه صادرات پشتوانه ای قوی باشد.

شایان ذکر است: محل این پروژه در روستای دلک وردی بخش آواجیق  عملیات اکتشاف این پروژه با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء اجرا می شود و با بهره برداری از این معدن عناصر اورانیوم، طلا، مس و .. استحصال خواهد شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا