اقتصادگردشگریمناطق آزاد

احداث ایستگاه پذیرایی و استقبال از گردشگران در لافت

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ساماندهی، رفع نازیبایی های بصری، در مسیرهای گردشگری و بهبود خدمات رسانی و تسریع در اجرای پروژه های عمرانی باید به اولویت دستگاه های مختلف خدمات رسان قشم تا نوروز تبدیل شود.

به گزارش پرس نیوز، سعید اکبریان در نشست هم افزایی و آماده سازی پروژه های عمرانی برای خدمات رسانی مطلوب به گردشگران نوروزی بیان کرد: هم اکنون آلودگی های مختلف بصری از جمله تابلوها و برخی مناظر زشت روستایی و شهری در کنار برخی معارضین، چهره و مسیر ورود گردشگران به جزیره را نامناسب کرده که می طلبد در این رابطه نظام واحد طراحی حکمفرما شود.
اکبریان ضمن انتقاد از سرعت پایین اجرای برخی پروژه های عمرانی اعلام کرد: با توجه به اینکه مهلت زیادی تا دهه فجر و نوروز نداریم، باید هر چه سریعتر این پروژه ها به بهره برداری برسند و مردم سرعت این اقدامات را به صورت ملموس احساس کنند.
معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم همچنین افزایش ظرفیت پارکینگ در قشم و درگهان، ساماندهی کمپ پارک ها، احداث سرویس بهداشتی و حمام، توقفگاه و ایستگاه های میان جاده ای راهنمایی و استقبال از گردشگران در لافت، هلال احمر و رفع سد معبر در شهر را تا قبل از نوروز خواستار شد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم نیز در این جلسه گفت: ایجاد مسیر ورود و خروج قشموندان باید در اسکله لافت و پهل انجام شود تا مردم و قشموندان در نوروز دچار مشکل نشوند.
امید مهدی مجد بیان داشت: ورود گردشگران نباید موجب شود قشموندان برای ورود به خانه یا رفتن به مراکز درمانی و خارج از جزیره در صف های طویل انتظار بمانند.
وی همچنین مدیریت جذب گردشگر و تعیین مدت معین اقامت برای گردشگران را لازمه برقراری عدالت، جلوگیری از شلوغی جمعیت و همچنین رونق بازار برشمرد و افزود: برخی افراد یک ماه به این شهر می آیند و در این مدت تمام هزینه هایی که کاسب ساکن قشم به امید شب عید یکساله تحمل کرده را می خواهند به سادگی از آن خود کنند که این مورد پذیرش نخواهد بود.
مدعی العموم، افزایش تعداد شناورها به 5 یا 6 فروند از ساعت 22 تا 6 صبح، استقرار جرثقیل در بندر لافت، ایجاد مراکز نجات غریق در اسکله های لافت، پارک ها و کمپ پارک ها، رفع 7 نقطه حادثه خیز، ایجاد مرکز اطلاع رسانی در ابتدای حضور گردشگران به جزیره و دوبانده کردن مسیر ورود و خروج گردشگران از لافت را لازمه تسهیل سفرهای نوروزی و کاهش تلفات جاده ای غرق شدگی دانست.
لازم به ذکر است در این جلسه که با حضور معاون فنی و زیربنایی، مدیران بهسازی، امور شهری و روستایی، ژئوپارک، امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم و دادستان عمومی و انقلاب، رییس پلیس راهور و شهرداران و نمایندگان شهرداری های قشم، درگهان، طبل، سوزا و رمکان حضور داشتند مشکلات و موانع پیش روی اجرای عملیات عمرانی و خدمات رسانی تا نوروز بررسی و برای آن زمانبندی اجرا معین شد.

منبع:فرینا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا