اقتصادخودروداخلیصفحه اصلیصنعت و تجارت

ارز واردات خودروی برقی تامین شده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه همه ارز واردات خودرو برقی تأمین شده است، گفت: تا زمانی که ناترازی در تولید خودرو وجود داشته باشد، ما واردات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مناسب می‌دانیم و برای رفع آن برنامه‌ریزی می‌کنیم.

به گزارش پرس نیوز، عباس علی آبادی امروز در حاشیه مراسم پنجاهمین سالگرد تاسیس صندوق ضمانت صادرات ایران در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده در دولت تصویب شده و ابلاغ آن توسط دولت انجام می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در رابطه با تامین ارز واردات خودرو اظهار داشت: ارز در حقیقت ابزاری در تجارت و فعالیت اقتصادی است که بین ساختارهای اقتصادی مختلف کارکرد دارد و روی همه چیز می‌تواند اثرگذار باشد؛ نگرانی دولت این است که یک اقدام نسنجیده اقتصاد کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دچار تأثیر و معیشت و زندگی مردم با تغییر و نوسانات نرخ ارز دچار خطر شود. لذا با احتیاط عمل می‌کند، ‌اما با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده حاکی از آن است که اقتصاد کشور دچار لطمه نمی‌شود و وضعیت کشور در این زمینه پایدار و مناسب است.

وی افزود: ارز همه مواردی که در خصوص واردات خودروی برقی گفته‌ایم، تامین شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ناترازی در حوزه خودرو گفت: تا زمانی که ناترازی وجود داشته باشد، ما واردات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مناسب می‌دانیم و برای رفع آن برنامه‌ریزی می‌کنیم، لذا از جهت برنامه‌ریزی وضعیت خوبی داریم و در اقدام نیز نیازمند صبر و حوصله هستیم.

منبع:فارس

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا