گردشگری

استقبال ۱۴ ایستگاه نوروزی از مسافران نوروزی در شهر کرج

معاون استاندار و فرماندار ویژه کرج گفت: ۱۴ ایستگاه نوروزی در شهر کرج مهیای استقبال از مسافران نوروزی خواهند بود.

به گزارش پرس نیوز، به نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز یحیی رمضانی در جلسه ستاد سفر نوروز ۱۴۰۳ که با حضور دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، بر ضرورت معرفی اپلیکیشن راهنمای سفر به البرز تاکید کرد و افزود: دامنه خدمات سفر به مسافران تا روستاهای کرج نیز گسترده شود. بخشداران با همکاری دهیاران، روستاها را برای سفرهای نوروزی مهیا کنند و گردشگری روستایی را رونق ببخشند. همچنین محصولات بومی و محلی روستاهای کرج در ایام نوروز بهترین فرصت برای معرفی دارد.

آماده باش دستگاه‌ها در ایام نوروز

فرماندار کرج تأکید کرد: شهرداران در شهرها و دهیاران در روستاها در آماده باش کامل قرار داشته باشند.

رمضانی با تأکید بر ضرورت آمادگی کامل دستگاه های خدمات رسان افزود: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، هلال احمر، آتش نشانی، اورژانس، مراکز خدماتی و درمانی و… در ایام نوروز باید فعال باشند.

معاون استاندار همچنین بر ضرورت تدوین اپلیکیشن گردشگری جهت معرفی جاذبه های گردشگری استان البرز و اطلاع رسانی آن به مسافران و گردشگران تاکید کرد.

رمضانی بر ضرورت اطلاع رسانی بموقع به مسافران نوروزی تاکید کرد و گفت: تابلوهای برون شهری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در ایام سفر فعال باشد و بموقع هشدارهای ترافیکی را به مسافران یادآور شود.

او افزود: با درایت فراجا و مدیریت مجتمع جمع آوری متکدیان در کرج شاهد پاکسازی شهرها بوده ایم که این روند در تعطیلات نوروزی نیز استمرار خواهد داشت و باید چهره شهرها از وجود پدیده تکدی گری عاری باشد.

فرماندار کرج گفت: طبق گزارش های راهنمایی و رانندگی و با توجه به اینکه بالاترین حجم آمار تصادفات برون شهری است؛ حداکثر سرعت مجاز در آزادراه های شهرستان کرج بیش از ۸۰ کیلومتر نباشد.

فرماندار کرج در ادامه با تأکید بر ضرورت تعیین تکلیف مالکیت مساجد بین راهی افزود: تمامی مساجد در ماه مبارک رمضان به خدمات بهینه مهیای مسافران خواهد بود.

رمضانی همچنین با اشاره به در پیش بودن پنجشنبه پایانی سال گفت: با همکاری شهرداری ها بهترین خدمات به زائران اهل قبور در بهشت سکینه (س) ارائه شود.

او در بخش دیگری با اشاره به پیش بینی جایگاه های عرضه میوه و محصولات پروتئینی گفت: ۲۵ جایگاه در شهر کرج برای این موضوع اختصاص یافته و در شهرهای اقماری نیز این جایگاه ها پیش بینی شده است.

فرماندار کرج بیان کرد: ۱۴ ایستگاه نوروزی در شهر کرج مهیای استقبال از مسافران نوروزی خواهد بود.

رمضانی گفت: نمادهایی متناسب با ماه مبارک رمضان در نقاطی از شهر پیش بینی و جانمایی شود.

رمضانی همچنین بر ضرورت آماده سازی سرویس های بهداشتی در پارک ها و مسیرهای تردد مسافران نوروزی تأکید کرد.

فرماندار کرج در ادامه بر ضرورت رعایت ساعات پخت نان در نانوایی ها تاکید کرد و گفت: طبق برنامه زمانبندی شده ساعات پخت نان به ویژه درایام تعطیلات نوروزی باید استمرار داشته باشد چرا که سهمیه نانوایی تخصیص یافته و دستگاه های نظارتی نیز در این زمینه اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

این مسئول همچنین تاکید کرد: هرگونه جابجایی و اسباب کشی در ایام تعطیلات نوروزی ممنوع است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا