صفحه اصلیگردشگریهوایی

افزایش دو برابری ناوگان هوایی تا دو سال آینده

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: آنچه می‌توان اعلام کرد این است که ناوگان هوایی کشورمان تا پایان دولت به دو برابر موجودی ابتدای دولت افزایش می‌یابد.

به گزارش پرس نیوز، مهرداد بذرپاش در جمع خبرنگاران در پاسخ مبنی بر اینکه آیا هر هفته هواپیمای جدید وارد ناوگان می‌شود، اظهار داشت: واردات و خرید هواپیما توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و به دلیل تحریم‌ها در اعلام اخبار خرید هواپیما ملاحظاتی داریم اما اقدامات خوبی در حال انجام است.

وی ادامه داد: آنچه می‌توان اعلام کرد این است که ناوگان هوایی کشورمان تا پایان دولت به دو برابر موجودی ابتدای دولت افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: در کنار توسعه فاز دوم شهر فرودگاهی امام خمینی توسعه ناوگان هوایی کشور را دنبال می‌کنیم البته باید توجه داشت که صنعت هوانوردی کشور تحریم بوده و هست. سال‌های سال نظام سلطه تحریم‌های سنگینی را به این صنعت وارد کرده‌ است اما تاب آوری صنعت بسیار خوب شده و بسیاری از تعمیرات در داخل کشور انجام می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: برای تعمیرات و ورود هواپیما مشکلات زیادی در گذشته داشتیم که یکی پس از دیگری در حال مرتفع شدن هستند البته هنوز تحریم هستیم اما با وجود تحریم‌ها تعداد هواپیماها را دو برابر خواهیم کرد.

بذرپاش افزود: در بخش خدمات فرودگاهی هم همین موضوع صادق است و زمانی می‌توانیم درباره یک مسیر کریدوری خوب صحبت کنیم که سایر اجزا هم هماهنگ با توسعه زیرساخت‌ها پیش رفته باشد و به زیرساخت‌های فرودگاهی هم نیاز داریم که بخشی از آن نرم‌افزاری است و به صورت موازی در حال پیگیری و توسعه است.

وی با اشاره به توسعه پروازهای فرودگاه امام خمینی گفت: تعداد پروازهای فرودگاه امام از 170 پرواز در روز به 300 پرواز در برخی از روزها می‌رسد و با توسعه ناوگان پروازها هم افزایش پیدا می‌کند و وقتی که این بستر فراهم می‌شود، با آزادی‌هایی که ما به ایرلاین‌های خارجی می‌دهیم، در بحث ترانزیت به این زیرساخت‌ها نیاز داریم.

منبع:ایلنا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا