اقتصادصنعت و تجارت

افزایش قیمت لاستیک واقعیت دارد؟

معاون وزیر صنعت اعلام کرد: برخی افراد سودجو بر این باورند که با احتکار لاستیک در آینده می توانند این کالا را گران تر بفروشند، چنین موضوعی متصور نیست و تاکید مصوبات صادره بر به تعادل رساندن بازار می‌باشد.

به گزارش پرس نیوز،  حسین فرهید‌زاده رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در مورد وضعیت بازار لاستیک، گفت: حسب تمهیدات کارگروه تنظیم بازار و جلسات منعقده با تولید کنندگان در جهت تنظیم بازار تایر، اقدامات لازم در خصوص اعلام سبدهای ویژه توزیع تایر پر مصرف توسط کارخانجات تولید تایرانجام شده است.

وی افزود: با توجه به کاهش تعرفه واردات از 32 به 10 درصد اقدامات اجرایی لازم نیز توسط وارد کنندگان برای عرضه مکفی کالا در سطح بازار صورت گرفته و هم اکنون نیز شاهد روند کاهشی قیمت در سطح عرضه می‌باشیم .

معاون وزیر صنعت اعلام کرد: برخی  افراد سودجو با تفسیر غلط از مصوبات اخیر بر این باورند که با احتکار لاستیک در آینده می توانند این کالا را گران تر بفروشند، چنین موضوعی متصور نیست و تاکید مصوبات صادره بر به تعادل رساندن بازار می‌باشد.

به گفته وی ، کلیه فعالان حوزه تولید و توزیع موظفند اطلاعات فروش خود را در سامانه های مرتبط وزارت صمت مانند: سامانه جامع تجارت و… ثبت نمایند، تا در صورت مراجعه بازرسین، موضوع به عنوان عرضه خارج از شبکه تلقی نگردد.

وی اضافه کرد: علاوه بر این کلیه مراکز عرضه و توزیع موظفند قیمتهای مصوب  را که در سامانه 124 اطلاع رسانی شده است را رعایت نمایند و هموطنان در صورت خرید با قیمت های بالاتر می توانند  نسبت به ثبت و پیگیری شکوائیه خود از طریق تلفن 124 ، سامانه های مربوطه، مراجعه به بازرسی اصناف و ادارات کل صنعت، معدن و تجارت اقدام نمایند.

منبع:تسنیم

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا