اقتصادکشاورزی

امضای شش یادداشت تفاهم و موافقت‌نامه همکاری بین تهران و داکار

پنجمین اجلاس مشترک همکاری‌های اقتصادی،علمی، فنی و فرهنگی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری سنگال پس از دو روز مذاکره، تبادل نظر و بررسی و امضای شش یادداشت تفاهم و موافقت‌نامه همکاری با شروع اولین روز از زمستان به کار خود پایان داد.

به گزارش پرس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی محمدعلی نیکبخت رییس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی، علمی، فنی و فرهنگی ایران و سنگال در ادامه نشست‌های خود با مقامات داکار، با همتای سنگالی دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار با تاکید بر اراده و عزم مقامات عالی دو کشور برای توسعه روابط در حوزه‌های مختلف گفت: ایران آمادگی دارد، بدون هیچ‌گونه محدودیتی تجارب خود را در اختیار سنگال قرار دهد.

داود دیا وزیر کشاورزی سنگال هم در این دیدار با چشم‌گیر خواندن پیشرفت‌های ایران با وجود تحریم‌ها گفت: ایران سمبل و نماد مقاومت و استقلال برای ملت‌های مسلمان است زیرا تحریم‌ها نه تنها مانع رشد ایران نشد، که حتی توانست با حفظ استقلال، پیشرفته‌تر هم شود.

وزیر جهادکشاورزی کشورمان ضمن دعوت از همتای سنگالی خود برای حضور در تهران، آمادگی وزارت جهادکشاورزی را برای برگزاری دوره‌های آموزشی و انتقال دانش به کارشناسان و کشاورزان سنگال اعلام کرد.

پنجمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی، علمی، فنی و فرهنگی ایران و سنگال با امضای شش یادداشت تفاهم موافقت‌نامه همکاری در زمینه‌های فرهنگی، کشاورزی، حقوقی و قضایی به کار خود پایان داد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا