بانک و بیمهصفحه اصلی

انعقاد تفاهم‌نامه بیمه مرکزی و شبکه بانکی برای خرید وام بیمه

رئیس‌کل بیمه مرکزی از تفاهم‌نامه برای اعطای اعتبار خرید بیمه‌نامه توسط یک بانک دولتی خبر داد.

به گزارش پرس نیوز، علی استادهاشمی امروز در حاشیه انعقاد تفاهم‌نامه بین بیمه مرکزی جمهوری اسلامی و یک بانک قرض‌الحسنه گفت: برای افزایش ضریب نفوذ بیمه و همچنین دسترسی راحت‌تر مردم به خدمات شرکت‌های بیمه‌ای تفاهم‌نامه‌ای امضاء کرده‌ایم که هر فرد متقاضی به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مراجعه می‌کند بدون پرداخت وجهی و بدون مراجعه به شعبه بانک بتواند تا سقف 20 میلیون تومان بسته بیمه‌ای با کارمزد صفر درصد خریداری کند.

وی گفت: متقاضی برای خرید بیمه‌نامه‌هایی مانند بیمه شخص ثالث، بیمه عمر و پس‌انداز، بیمه آتش‌سوزی منزل و بیمه آتش‌سوزی محل کار و یا سایر انواع رشته‌های بیمه را می‌تواند از طریق بسته اعتباری خریداری کرده و اقساط آن را به تدریج به بانک طرف قرارداد بپردازد.

رئیس‌کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی در مورد اینکه آیا می‌توان امیدوار بود که فرهنگ بیمه‌ای و ضریب نفوذ بیمه افزایش پیدا کند، گفت: این تفاهم‌نامه که در همکاری بین بیمه مرکزی و صنعت بیمه با بانک منعقد شده است حتما به افزایش فرهنگ بیمه‌ای و تقویت ضریب نفوذ بیمه در جامعه کمک می‌کند.

وی گفت: مردم بیمه‌نامه‌های اجباری مانند بیمه شخص ثالث را که خریداری می‌کنند و به این ترتیب تشویق می‌شوند بیمه‌های اختیاری مانند بیمه‌نماه زندگی، بیمه عمر، بیمه مسؤولیت، بیمه آتش‌سوزی و سایر بیمه‌نامه‌ها را خریداری کنند.

در این مراسم همچنین علی بنیادی نائینی معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی جمهوری اسلامی نیز در مورد صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان گفت: با راه‌اندازی این صندوق از سال 99 تا کنون تمام منازل مسکونی مردم در سراسر کشور از طریق قبض برق و پرداخت رقم ناچیزی به اندازه 2 هزار تومان در ماه منازل مسکونی خود را تحت پوشش حوادث طبیعی مانند زلزله، سیل، ریزش کوه، رانش کوه، صاعقه، برف سنگین، سونامی و دیگر حوادث بیمه می‌کنند.

معاون بیمه مرکزی با بیان اینکه سقف پرداخت خسارت به هر واحد مسکونی در بیمه حوادث طبیعی ساختمان تا کنون 30 میلیون تومان بوده است، گفت: در قالب لایحه بودجه سال آینده پیشنهاد دادیم سقف پرداخت خسارت به هر واحد تا 100 میلیون تومان افزایش یابد در این زمینه پیشنهاد کردیم سهم دولت از بیمه پایه حوادث طبیعی ساختمان افزایش یابد و مجموع آن به 7 هزار میلیارد تومان اعتبا ربرسد.

بنیادی نائینی همچنین گفت: سهم مردم از پرداخت بیمه حوادث ساختمان برای سال آینده هم 90 هزار تومان پیشنهاد شده است که از طریق قبض برق دریافت می‌شود.

وی گفت: سیاست دولت تحت پوشش قرار دادن منازل مسکونی مردم در مقابل حوادث طبیعی است و در این زمینه  اقشار کم درآمد مانند  افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی از پرداخت حق بیمه هم معاف هستند و تمام حق بیمه در مقابل حوادث ساختمان از سوی دولت برای آنها پرداخت می‌شود.

معاون بیمه مرکزی گفت:‌در عین حال مبلغ 100 میلیون خسارت هم برای یک واحد مسکونی ناچیز است و با صنعت بیمه هماهنگ شده است که مردم بتوانند پوشش بیمه‌ای صندوق حوادث طبیعی ساختمان را به عنوان پایه قرار داده و بیمه‌نامه‌های تکمیلی از سایر شرکت‌های بیمه‌ای خریداری کرده و منازل مسکونی خود را در مقابل حوادث تا سقف بالاتری بیمه کنند.

وی همچنین گفت: تا کنون 18 هزار و 936 فقره خسارت در مقابل حوادث طبیعی مانند زلزله و برف سنگین از سوی صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان به مبلغ بیش از 291 میلیارد تومان خسارت پرداخت شده است.

منبع:فارس

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا