صفحه اصلیمعدن

اولین عملیات آتشباری معدن جانجا انجام شد

مدیر طرح‌های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان از انجام موفقیت آمیز نخستین عملیات آتشباری معدن مس و طلای جانجا خبر داد.

به گزارش پرس نیوز، مدیر طرح‌های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان از انجام موفقیت آمیز نخستین عملیات آتشباری معدن مس و طلای جانجا خبر داد.

مصطفی مولوی مدیر طرح‌های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان در این باره توضیح داد: اولین عملیات آتشباری در معدن مس و طلای جانجا با آماده سازی ۲۸ هزار متر مکعب باطله، طی هفته گذشته و با موفقیت انجام شد.

وی عنوان کرد: از ابتدای شروع عملیات اجرایی در معدن جانجا بیش از ۸۰۰ هزار متر مکعب عملیات خاکی و انتقال مصالح انجام شده که با عملیات آتشباری و ورود ماشین آلات جدید مقرر شده به صورت متوسط به ۷ میلیون متر مکعب سالیانه طی دوره آماده سازی افزایش یابد.

مولوی تاکید کرد: حجم عملیات پیش باطله برداری، طی مدت سه سال حدود ۲۰ میلیون متر مکعب خواهد بود.

وی ادامه داد: با راه اندازی معدن از اواخر تیر ماه سال جاری  بیش از ۱۶۰ نفر مشغول به فعالیت شده‌اند که ۸۰ درصد افراد در حوزه‌های فنی و کارگری و اپراتورهای ماشین آلات از نیروهای بومی منطقه سیستان هستند.

مدیر طرح‌های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با افزایش تعداد ماشین آلات و حجم فعالیت‌های معدن، تعداد نیروهای شاغل در این معدن تا حدود دو برابر افزایش خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: معدن مس و طلای جانجا در شمال استان سیستان و بلوچستان و در شهرستان نیمروز با ظرفیت تولید کنسانتره سالیانه ۱۳۰ هزار تن به سرمایه گذار که کنسرسیومی متشکل از بزرگترین شرکت‌های معدنی کشور است ابلاغ شد.

مولوی در پایان عنوان کرد: با گسترده‌تر شدن‌ فعالیت‌های اجرایی در محیط معدن مس و طلای جانجا و توسعه فعالیت‌ها، اشتغال پایدار موجب رونق اقتصادی این خطه خواهد شد.

منبع:معدن ۲۴

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا