اقتصادبانک و بیمه

بانک ملت رکورد سرمایه 710 هزار میلیاردی را زد

بانک ملت با افزایش 357 هزار میلیارد ریالی سرمایه که به تایید سهامداران رسید، بزرگترین افزایش سرمایه تاریخ بازار سرمایه را رقم زد.

به گزارش پرس نیوز، به نقل از روابط عمومی بانک ملت، در این مجمع که با حضور بیش از 65 درصد سهامداران و به ریاست مسعود نصر اصفهانی رییس هیات مدیره این بانک برگزار شد، پس از ارائه گزارش رضا دولت آبادی، مدیرعامل بانک ملت و قرائت گزارش حسابرس و بازرس قانونی، سهامداران با افزایش 101 درصدی سرمایه بانک از محل سود انباشته موافقت کردند.

این مرحله از افزایش سرمایه در بانک بدون نیاز به آورده نقدی از سوی سهامداران و به میزان 357 هزار میلیارد ریال صورت گرفت تا در قالب سهام جایزه به سهامداران این بانک تعلق بگیرد.

با این افزایش سرمایه، علاوه بر استفاده از مزایای معافیت های مالیاتی، جایگاه نخست این بانک در بازار سرمایه به عنوان بزرگ ترین بانک بورسی کشور تثبیت شد و سرمایه آن از 353 هزار میلیارد ریال به 710 هزار میلیارد ریال افزایش می یابد.

این گزارش می افزاید، سهام بانک ملت از ابتدای امسال تا 4 دی ماه با 45.22 درصد بازدهی در صدر بازدهی سهام بانک های بورسی است.

در این جلسه، سید کاظم چاوشی نایب رئیس هیأت مدیره و مدیران ارشد بانک ملت به صورت حضوری و برخط به سوالات سهامداران در مورد عملکرد مالی این بانک پاسخ گفتند.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا