اقتصادراه و شهرسازی

با کمک شرکت‌های دانش بنیان ۲۷ شهر ساحلی در کشور تاسیس می‌شود

معاون معماری و شهرسازی گفت: ۲۷ شهر و نقطه ساحلی در کشور مکان‌یابی و روز گذشته در شورای عالی شهرسازی و معماری تصویب شد.

به گزارش پرس نیوز، خسرو دانشجو، معاون معماری و شهرسازی در رویداد تبادل فناوری در حوزه ساختمان و حمل و نقل گفت: پراکنش جمعیت در کشور ما مشکلات فراوانی را ایجاد کرده به طوری که  در جاهایی که ظرفیت جمعیت دارد جمعیت کمتری استقرار دادیم و در جاهایی که ظرفیت کمتر است جمعیت  بیشتری را استقرار داده ‌ایم.

دانشجو افزود: به طور مثال در جنوب کشور در شهرهای حاشیه کویر که با کم آبی روبروست جمعیت بیشتری را استقرار داده‌ایم. بزرگترین اتفاق شهرسازانه که طی ۱۰۰ سال اخیر کشور  رخ داده  آن است که ظرفیت حاشیه دریا در جنوب کشور را  احصا کنیم و تعدادی شهر که همه ملاحظات دیده شده را در آنجا تعریف کنیم.

او افزود:کشورهای حاشیه خلیج فارس سواحل را به خوبی در اختیار گرفته‌اند و از ظرفیت‌های خدادادی  در این بخش استفاده می کنند. ظرفیت های جنوب کشور بسیار زیاد است که ما از این ظرفیت ها استفاده نکرده ایم.  بنابراین استفاده از این ظرفیت ‌ها را در دستور کار  خود قرار داده ایم و سواحل جنوب را بررسی و مکان یابی کرده ایم .

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در این بخش دغدغه بزرگ داریم  و هر آنچه ابتکار و عمل و دانش است را باید به کار گیریم.

او اظهار کرد: در افق طرح پیش رو ۲۷ شهر را در سواحل جنوبی کشور شکل می دهیم و علاوه بر مشکلات تکنولوژی ساختمان در گام قبل مباحث شهرسازانه آن را شناسایی کرده ایم و  استقبال می کنیم که در این حوزه کمک کنند.

وی افزود:  ما می توانیم با قیمت کمتر شهرها را ساخته و برای  ادامه حیات آنها ظرفیت بیشتری به کار بگيریم و یک کشور پویا با جمعیت چند ۱۰ میلیون  نفر که در جاهای مختلف ظرفیت دارد داشته باشیم. ارزش فروش شرکت های دانش بنیان به ۴۳۰۵ همت رسیده است و ۲۶۶ هزار نفر در این شرکت های دانش بنیان مشغول هستند. در صندق شکوفایی و نوآوری ۷۸ نوع  تسهیلات  و سرمایه و  ۴۷ همت خدمات مالی داده شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا