بانک و بیمه

برای تمدید اعتبار بیمه بازنشستگان نیازی به مراجعه حضوری نیست

مدیرکل بیمه‌گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت ایران گفت: تمدید اعتبار بیمه بازنشستگان دولت به هیچ وجه نیازمند مراجعه حضوری به دفاتر مدیریت نیست.

به گزارش پرس نیوز از سازمان بیمه سلامت ایران، جمشید شایانفر روز یکشنبه اظهار داشت: در صندوق کارکنان دولت نزدیک به ۱۲ هزار موسسه بیمه‌گذار وجود دارد که روند اعتباردهی به بیمه کارکنان دولت به این ترتیب است که به ازای هر لیست حق بیمه‌ای که در پایان ماه از طرف موسسه بیمه‌گذار برای بیمه سلامت ارسال می‌شود، سامانه‌های بیمه به صورت خودکار ۲ ماه اعتبار بیمه شده را افزایش می‌دهد.

مدیرکل بیمه‌گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت ایران افزود: نکته حائز اهمیت در این زمینه این است که اعتبار بیمه کارمندان دولت به پرداخت حق بیمه منوط نشده است و تنها ارسال لیست در پایان ماه مورد تاکید است، بنابراین انتظار می‌رود که لیست مورد نظر در موعد مقرر به بیمه ارسال شود؛ بنابراین تمدید اعتبار بیمه بازنشستگان دولت به هیچ وجه نیاز به مراجعه حضوری آنان به دفاتر مدیریت را ندارد.

 

تمدید اعتبار بیمه بازنشستگان دولت نیازمند مراجعه حضوری به دفاتر مدیریت نیست

 

۹۹.۵ درصد بیمه‌گذاران لیست حق بیمه کارکنان را به موقع پرداخت می‌کنند

وی تصریح کرد: در شهریور سال جاری از حدود ۱۲ هزار موسسه بیمه‌گذار صرفا ۶۰ موسسه لیست را به موقع ارسال نکرده‌اند، به عبارت دیگر ۹۹.۵ درصد بیمه‌گذاران به موقع لیست حق بیمه کارکنان خود را ارسال کرده‌اند و تنها نیم درصد آنها به موفق به ارسال این لیست حق بیمه در موعد مقرر نشدند.

شایانفر ادامه داد: در راستای خدمت‌رسانی بهینه به همه بیمه‌شدگان صندوق کارکنان دولت از همه موسسات بیمه گذار درخواست می‌شود به موقع و در پایان هر ماه لیست حق بیمه کارکنان خود را به بیمه سلامت ارسال کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا