بانک و بیمه

‌‌‌برگزاری نشست هماهنگی بانک های دریافت کننده سهام پالایشگاه شازند در بانک توسعه تعاون

نشست هماهنگی بانک های دریافت کننده سهام پالایشگاه شازند با حضور نمایندگان بانک های مسکن،صنعت ومعدن،ملی،سپه،کشاورزی و توسعه صادرات در بانک توسعه تعاون برگزار شد.

به گزارش پرس نیوز، رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون دراین نشست گفت:درباره سهام پالایشگاه شازند که از محل باقیمانده سهام متعلق به دولت در این شرکت به میزان 350 هزار میلیارد ریال به بانک های دولتی به منظور صرف افزایش سرمایه واگذار شده است نیازمند اتخاذ راهبردها و سیاست های یکسان هستیم.
سید باقر فتاحی افزود:این قبیل کارهای مشترک نیازمند پیگیری از سوی کمیسیون سرمایه گذاری بانک ها است و به دلیل اهمیت موضوع در مکاتبه با دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی خواستار احیای این کمیسیون شده ایم.
وی ادامه داد:باید از ظرفیت شورای هماهنگی بانک ها در بحث قیمت گذاری و واگذاری این سهام و تعامل با وزراتخانه های مربوطه و سازمان های خصوصی سازی و بورس استفاده کنیم.
فتاحی بیان کرد: با توجه به حساسیت نهادهای نظارتی نسبت به فروش این سهام لازم است که بانک های دریافت کننده سهام پالایشگاه شازند سیاست یکسان و هماهنگی را اتخاذ کنند.
رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون اعلام کرد: برخی مجموعه ها و صندوق های بازنشستگی خواهان خرید سهام واگذار شده به بانک های دولتی هستند اما این مهم نیازمند همکاری مجمع عمومی این شرکت است.
وی گفت: بانک های دریافت کننده سهام باید بر خارج شدن سهام این پالایشگاه از شمول محاسبات سرمایه نظارتی تاکید کنند.
در این نشست، نمایندگان بانک ها به بیان نظرات و اقدامات انجام شده درباره سهام پالایشگاه شازند پرداختند.

   

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا