صفحه اصلیمعدن

بهره برداری از پروژه نرمه گندله شرکت سنگ آهن مرکزی ایران

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران از ارزش افزوده بالای پروژه نرمه گندله خبر داد و گفت: تست های آزمایشی این پروژه انجام شده و هم اکنون آماده بهره برداری است.

به گزارش پرس نیوز، مجتبی حمیدیان روز گذشته در بازدید از پروژه نرمه گندله اظهار کرد: این پروژه که بخشی از سایت کارخانه گندله سازی محسوب می شود یکی از ۴۰ پروژه ای است که در مسیر توسعه شرکت تعریف شده است.

وی با بیان اینکه یکی از مسائل کارخانه گندله سازی تولید محصول جانبی به نام نرمه گندله بود افزود: نرمه گندله به نسبت گندله ارزش افزوده پایین تری دارد بنابراین با بررسی های انجام شده پروژه ای تعریف شد که نرمه گندله طی مراحلی خرد شود و به عنوان بار ورودی برای کارخانه مورد استفاده قرار گیرد.

حمیدیان یکی از مزیت های اجرای این پروژه را کاهش در هزینه ها عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه تجهیزات مورد نیاز این پروژه به طور کامل در شرکت موجود بود ما توانستیم با بهره گیری از توان مهندسان خود و صرف کمترین هزینه این پروژه را به مرحله بهره برداری برسانیم.

وی تصریح کرد:در شرکت سنگ آهن سالیانه حدود ۴۰۰ هزار تن نرمه گندله تولید می شود که پیش از اجرای این پروژه با قیمت حدود یک میلیون و۳۰۰ هزار تومان فروخته می شد این در حالی است که با اجرای این پروژه به ارزش افزوده بالای ۴ میلیون تومان می رسد به عبارتی در سال حدود ۸۰۰ میلیارد تومان ایجاد ارزش افزوده خواهد کرد.

وی ضمن تقدیر از بخش های مختلف فنی و تولیدی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران اظهار داشت:امیدواریم با اجرای پروژه های مشابه که در عین سادگی ارزش افزوده بالایی دارند میزان بهره وری در شرکت افزایش یابد و شرکت به اهداف عالی خود دست پیدا کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا