اقتصادبانک و بیمهخودروداخلیصفحه اصلیصنعت و تجارت

بیش از 31 میلیارد دلار ارز به وزارت صمت تخصیص داده شد

رییس کل بانک مرکزی از تخصیص ۳۱ میلیارد و ۴۰۲ میلیون دلار ارز به وزارت صنعت، معدن و تجارت و پنج میلیارد و ۴۰۶ میلیون دلار به حوزه خودرو و قطعات خبر داد و عنوان کرد: وزارت صمت است باید برای مصارف خود اولویت‌بندی داشته باشد.

به گزارش پرس نیوز، محمدرضا فرزین، رییس کل بانک مرکزی، در جلسه علنی امروز (12 دی) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی سوال رشیدی کوچی در خصوص تاخیر در واردات خودرو از وزیر صنعت اظهار کرد: از ابتدای سال تا پنجم دی‌ماه بالغ بر ۳۱ میلیارد و ۴۰۲ میلیون دلار ارز به وزارت صمت داده شده است که نسبت به سال گذشته پنج درصد افزایش یافته است. به حوزه خودرو و قطعات پنج میلیارد و ۴۰۶ میلیون دلار تاکنون ارز تخصیص داده شده که نسبت به سال گذشته هشت درصد افزایش یافته است.

رییس کل بانک مرکزی در راستای توضیحات وزیر صمت مبنی بر واردات خودرو، اضافه کرد: اکنون مذاکراتی بابت واردات خودروهای برقی، خودروهای معمولی و واردات خودرو از مناطق آزاد صورت گرفته و توافق لازم انجام شده است. ما نیز باید براساس منابع ارز را تخصیص دهیم.

فرزین تاکید کرد: در ابتدای سال قرار بود ۲۹.۵ میلیارد دلار به وزارت صنعت، معدن و تجارت داده شود اما گفته شد که کشور با مشکل مواجه می‌شود و لذا تا این لحظه که سال تمام نشده است ۳۱ میلیارد و ۴۰۲ میلیون دلار به وزارت صمت ارز دادیم. ما ارز مورد نیاز وزارت صنعت، معدن و تجارت را تخصیص دادیم و این وزارت صمت است که باید برای آن برنامه ‌ریزی کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا