بانک و بیمه

تخفیف بیمه‌نامه شخص ثالث موتورسیکلت‌ ۲۰ درصد شده است

قائم‌مقام رئیس کل بیمه مرکزی در خصوص ارائه تخفیف ۲۰ درصدی برای صدور بیمه‌نامه یک‌ساله شخص ثالث موتورسیکلت‌های صفر کیلومتر نکاتی را بیان کرد.

به گزارش پرس نیوز، مجید مشعلچی، قائم‌مقام رئیس کل بیمه مرکزی گفت: حدودا ۱۲ میلیون وسیله نقلیه موتوری زمینی فاقد بیمه داریم که از این تعداد حدود ۱۰ میلیون آن موتورسیکلت است.

وی ادامه داد: برای فرهنگ‌سازی بیمه‌نامه موتورسیکلت و افزایش ضریب نفوذ بیمه‌نامه شخص ثالث موتورسیکلت اقدامات مختلفی از جمله تخفیف جرایم اولیه موتورسیکلت‌های کارکرده در سنوات گذشته را انجام دادیم.

قائم‌مقام رئیس کل بیمه مرکزی بیان کرد: در خصوص بیمه‌نامه موتورسیکلت‌های نو، نمایشگاه‌داران و فروشندگان موتورسیکلت صفر کیلومتر با این بهانه که موتورسیکلت تا زمان فروش در نمایشگاه است و عملا مدتی از آن استفاده نمی‌شود بیمه‌نامه کوتاه‌مدت دریافت می‌کردند.

مشعلچی اظهار کرد: در کمیسیون تخصصی بیمه مرکزی، پیشنهادی به شورای عالی بیمه بر این مبنا که تخفیف بیمه‌نامه موتور‌سیکلت‌های صفر کیلومتر از ۵ درصد به ۲۰ درصد برای بیمه شخص ثالت یک‌ساله افزایش پیدا کند و در مقابل به شرکت‌های بیمه اجازه صدور بیمه‌نامه کوتاه‌مدت را در این زمینه ندهیم مطرح شد که این پیشنهاد در شورا تصویب شد و اکنون تنها امضای اعضای شورای عالی بیمه باقی‌ مانده که بلافاصله بعد از این امر مصوبه ابلاغ می‌شود و فکر می‌کنم تا حدود دو هفته دیگر این موضوع را به تمام شرکت‌های بیمه ابلاغ کنیم.

وی تصریح کرد: بعد از ابلاغ شورای عالی بیمه، دو کار باید شکل گیرد که در ابتدا به شرکت‌ها اعلام کنیم تخفیف بیمه شخص ثالث موتور سیکلت صفر کیلومتر، ۲۰ درصد شده و دوم اینکه دیگر اجازه صدور بیمه‌نامه کوتاه‌مدت را ندارند تا از این طریق هم پوشش را افزایش دهیم و هم افراد صاحب موتورسیکلت صفر کیلومتر کمتر دچار زیان در هنگام حادثه شوند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا