اقتصادراه و شهرسازیگردشگریهوایی

تدوین نظام‌نامه فرودگاه امام خمینی(ره) بر اساس Part ADR سازمان هواپیمایی کشوری

مدیرکل ایمنی و تضمین کیفیت از تدوین نظامنامه فرودگاه امام خمینی(ره) بر اساس Part ADR سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد.

به گزارش پرس نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اطلاع رسانی و امور بین الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، محمدرضا سیف مدیرکل ایمنی و تضمین کیفیت این شرکت از تدوین نظامنامه فرودگاه امام خمینی(ره) بر اساس Part ADR سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد و گفت: بر اساس Part ADR سازمان هواپیمایی کشوری، همه فرودگاه‌های کشور جهت اخذ گواهینامه فرودگاهی، ملزم به تهیه نظام‌نامه است.

وی افزود: بر همین اساس نظام‌نامه فرودگاه امام برای نخستین بار دقیقا منطبق با بند AMC۱ ADR.OR.E.۰۰۵ Aerodrome manual پس از انجام مطالعات و جمع آوری داده‌های مورد نیاز، تدوین شد.

سیف خاطرنشان کرد: سر فصل های این نظام‌نامه، کلیه مباحث عملیاتی و ایمنی فرودگاه را در بر دارد و مشتمل بر ۴۳ دستورالعمل عملیاتی در ۵ بخش است.

مدیرکل ایمنی و تضمین کیفیت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) عناوین بخش‌های نظام‌نامه شهر فرودگاهی را به ترتیب؛ «کلیات»، «سیستم مدیریت فرودگاه، صلاحیت شغلی و الزامات آموزشی»، «مشخصات موقعیت مکانی فرودگاه»، «مشخصات فرودگاه جهت ارائه به سرویس اطلاعات هوانوردی»، «دستورالعمل‌های عملیاتی فرودگاه، تجهیزات و اقدامات ایمنی» معرفی کرد.

سیف در پایان گفت: در پی تدوین این نظام‌نامه با فُرمت پیش گفته رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با اهدای لوح از زحمات پرسنل دفتر ایمنی و تضمین کیفیت تقدیر کردند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا