اقتصادمناطق آزاد

حضور معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در کیش

توافق‌نامه ای به منظور همکاری‌های مشترک میان سازمان منطقه آزاد کیش و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با هدف توسعه اقتصاد دانش بنیان حوزه انرژی به امضا رسید.

به گزارش پرس نیوز، مراسم امضای توافق‌نامه همکاری مشترک «توسعه اقتصاد دانش بنیان حوزه انرژی» میان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و سازمان منطقه آزاد کیش با حضور جواد مشایخ معاون اقتصاد دانش بنیان و رحیم سرهنگی رییس هیئت مدیریت و مدیرعامل سازمان عصر دوشنبه 15 آبان در حاشیه نمایشگاه بزرگ اقتصادی «کیش اینوکس» در سالن خوارزمی مرکز همایش های بین المللی کیش به امضا رسید.

این توافق نامه با هدف امکان سنجی تخصیص زمین مناسب جهت پیاده سازی طرح های فناورانه، تسهیلگری در خصوص اعطای مجوزات آغاز فعالیت های عمرانی، تخصیص زیرساخت های لازم از قبیل انشعابات آب، برق و گاز و سایر نیازهای لازم مجری طرح ها جهت اجرای پروژه های تعریف شده از جمله مفاد ذکر شده در این توافق نامه بود.

این گزارش حاکیست، با انعقاد این توافق نامه؛ حمایت از بازارسازی محصولات شرکت های فناورانه حوزه انرژی در راستای برنامه توسعه جزیره کیش و همچنین تسهیلگری در خدمات صادرات و واردات محصولات شرکت های فناوری حوزه انرژی مستقر در این منطقه محقق خواهد شد.

این گزارش می افزاید، حمایت و همکاری در برگزاری رویدادهای فناورانه در راستای اجرایی سازی موضوعات تفاهم نامه و همکاری مشترک در زمینه تامین دانش، احداث و اه اندازی واحدهای زنجیره صنایع پایین دست پتروشیمی در دستور کار قرار می گیرد.

بنابراین گزارش سازمان منطقه آزاد با اجرای طرح های پایلوت بهینه سازی و هوشمند سازی مصرف انرژی با کمک ظرفیت شرکت های دانش بنیان و طرح های فناورانه در حوزه انرژی تجدید پذیر متنایب با شرایط زیست محیطی جزیره کیش جز تعهدات خودر در این توافق نامه برشمرد.

گفتنی است معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری بر اساس انعقاد این توافق نامه حمایت از طرح ها و موضوعات مورد توافق طرفین در راستای رفع نیاز فناوانه، و انجام پروژه های دانش بنیان ملی با استفاده از همه ابزارهای موجود از جمله قانون جهش تولید دانش بنیان را از تعهدات خود عنوان کرد.

همچنین حمایت و تسهیلگر در ایجاد کنسرسیوم هایی متشکل از شرکت های دانش بنیان توانمند، حمایت از پروژه های دانش بنیان در قالب حمایت های تحقق و توسعه و تسهیل در صدور مجوزهای قانونی مرتبط با معاونت علمی و حمایت و همکاری در برگزاری رویدادهای فناورانه از دیگر مفاد این توافق نامه می باشد.

لازم به ذکر است در امضای این توافق نامه تفاهم نامه سه جانبه نیز میان سازمان منطقه آزا کیش، معاونت علمی و شرکت دانش بنیان ساخت تجهیرات آریا اروند که فعالیت هایی را در زمینه گازهای فیلر در داخل جزیره داشته و مصارفی را در انواع گازهای سی ان جی به امضا رسید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا