خودرو

خودروهای برقی چینی تسلا روی دست ماند!

به گزارش پایگاه خبری پرس نیوز،داده‌های انجمن خودروهای مسافری چین نشان داد، خودروساز آمریکایی تسلاخودرو برقی در ماه سپتامبر ۷۴ هزار و ۷۳ خودروی الکتریکی تولید چین فروخت که نسبت به سال گذشته ۱۰.۹ درصد کاهش داشت.

فروش خودروهای مدل ۳ و مدل Y ساخت چین نسبت به ماه قبل ۱۲ درصد کاهش داشته است. بی‌وای‌دی، رقیب چینی توانست که در تحویل خودروهای سواری ماه گذشته رشد داشته باشد و از ۲۰۰ هزار و ۹۷۳ دستگاه خودرو به ۲۸۶ هزار و ۹۰۳ دستگاه برسد.

تسلا، همراه با رقبای چینی خود، احساسات مصرف‌کننده را تقویت می‌کنند که با تخفیف‌های بیشتر و معافیت‌های مالیاتی برای خودروهای سبز درمیان نشانه‌هایی از ثبات اقتصاد تقویت شده است.

این شرکت برآوردهای بازار برای تحویل سه ماهه سوم جهانی در ۲ اکتبر را از دست داد زیرا  برنامه‌ریزی کارخانه‌هایش برای عرضه نسخه جدیدتر سدان مدل ۳ باعث توقف اجباری تولید شد.

طبق گزارش رویترز، این خودروساز آمریکایی که در ابتدای هر سه ماهه بیشتر خودروهای ساخت چین را برای صادرات می‌فرستد، سهم خودروهای برقی چین خود را از جولای تا آگوست تقریباً دو برابر کرد. این شرکت در سپتامبر از مدل ۳ با قیمت ۱۲ درصد بالاتر از گذشته رونمایی کرد و در سه ماهه چهارم تحویل را آغاز خواهد کرد. رقیب چینی‌اش اکسپنگ نیز یک شاسی بلند G۹ را با قیمت ۲۶۳ هزار و ۹۰۰ یوان عرضه کرد که ۱۵ درصد کمتر از قبلی است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا