اقتصادتعاون و کار

دو دهک جدید مشمول یارانه تشویقی مضاعف می‌شوند

به گزارش پایگاه خبری پرس نیوز، سیدصولت مرتضوی در حاشیه جلسه دولت در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: دو دهک 6 و 7 درآمدی از هفته آینده مشمول یارانه تشویقی و مضاعف 120 هزار تومان در طرح کالابرگ الکترونیکی می‌شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با فراهم شدن تمهیدات لازم، طرح شمولیت دو دهک 6 و 7 از هفته آینده در قالب کالابرگ الکترونیکی اجرا می‌شود و کسانی که به میزان 200 هزار تومان از یارانه معیشتی خود را از 11 قلم کالای مورد نظر خریداری کنند، مشمول دریافت یارانه مضاعف 120 هزار تومانی می‌شوند.

مرتضوی تأکید کرد: با اجرای این طرح دهک‌های اول تا آخر دهک هفتم یعنی اول صدک هشتم مشمول یارانه تشویقی مضاعف می‌شوند.

بر اساس این گزارش ، طرح اجرای کالابرگ الکترونیکی یک تکلیف قانونی در بودجه است که دولت موظف به اجرای آن شده که در سال جاری اجرا شده و برای تشویق مردم به خرید کالاهای 11‌گانه مورد نظر دولت شامل شیر، ماست، پنیر، قند و شکر، مرغ، تخم‌مرغ، گوشت قرمز منجمد، روغن، برنج، حبوبات و ماکارونی است که در ابتدا سه دهک کم درآمد مشمول یارانه تشویقی بوده‌اند، سپس دو دهک پنج و شش به آن اضافه شده‌‌اند و قرار است از هفته آینده دو دهک 6 و 7 هم به این طرح اضافه شوند.


اقلام کالابرگ الکترونیکی

بر اساس اعلام مقامات وزارت تعاون اگر هر فردی از یارانه‌بگیران دهک‌های یک تا پایان 7 به میزان 200 هزار تومان از یارانه ماهانه خود را صرف خرید 11 قلم کالای یاد شده کنند، 120 هزار تومان یارانه اضافه برای آنها واریز می‌شود که این یارانه اضافی هم حتما باید صرف خرید اقلام همان 11 قلم کالای اساسی شود. هدف دولت تأمین پروتئین و مواد مغذی لازم برای بدن افراد و تضمین سلامت خانوارهای کشور همچنین مصون نگه داشتن این کالاها از تورم جامعه است.

منبع:فارس

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا