گردشگری

رونق صنعت گردشگری در ایران در هفت ماهه نخست سال 2022

به گزارش پایگاه خبری پرس نیوز، سازمان جهانی گردشگری در گزارشی تعداد گردشگران خارجی در جهان طی ماه های ژانویه تا ژوئیه سال جاری میلادی را 700 میلیون نفر اعلام کرد. جمعیت گردشگران خارجی در این دوره نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 43 درصدی داشته است.

در هفت ماهه نخست سال 2022 بالغ بر 489 میلیون گردشگر خارجی از نقاط مختلف جهان دیدن کرده بودند.

بر اساس این گزارش ماه ژوئیه شلوغ ترین ماه در صنعت گردشگری جهان بوده به طوری که 145 میلیون گردشگر خارجی در این ماه به مسافرت رفته اند که معادل 20 درصد کل جمعیت گردشگران خارجی در هفت ماهه 2023 بوده است.

بررسی مناطق مختلف جهان نشان می دهد همه مناطق جهان در هفت ماهه اول سال 2023 با تقاضای بالای گردشگران خارجی مواجه شده اند. اروپا به عنوان بزرگترین مقصد گردشگران خارجی با رشد 91 درصدی ورود گردشگران نسبت به قبل از شیوع کرونا مواجه شده است.

خاورمیانه نیز شاهد اقبال خوبی از سوی گردشگران خارجی بوده به طوری که جمعیت گردشگران ورودی به این منطقه نسبت به قبل از شیوع کرونا در سال 2019 رشد 20 درصدی داشته است.

*بازدید حدود 3 میلیون گردشگر خارجی از ایران در 7 ماه

سازمان جهانی گردشگری در بخش دیگری از گزارش خود از رونق صنعت گردشگری در ایران طی سال جاری میلادی خبر داده است.

بر اساس آمار این نهاد بین المللی ورود گردشگران خارجی به ایران طی ماه های ژانویه تا ژوئیه سال جاری میلادی با رشد 26 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.

در هفت ماهه نخست سال 2022 بالغ بر 2 میلیون و 360 هزار گردشگر خارجی از ایران دیدن کردند اما در مدت مشابه امسال جمعیت گردشگران خارجی که به ایران سفر کردند به 2 میلیون و 970 هزار نفر رسیده است.

رشد 26 درصدی ورود گردشگران خارجی به ایران از ابتدای 2023 در حالی است که طی سال میلادی گذشته نیز با احیای صنعت گردشگری ایران پس از شیوع کرونا شاهد رشد بیش از 4 برابری ورود گردشگران به ایران بودیم.

منبع:خبرگزاری تسنیم

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا