اقتصادراه و شهرسازیگردشگریهوایی

زائران ایرانی از ۱۰ فرودگاه کشور به بیت‌الله الحرام اعزام می‌شوند

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از اعزام زائران ایرانی حج عمره از طریق ۱۰ فرودگاه کشور به خانه خدا خبر داد و گفت: تمام فرودگاه‌های عامل در عملیات حج عمره در حالت آماده باش قرار دارند.

به گزارش پرس نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رضا نخجوانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در نشست هم‌اندیشی مدیران کل فرودگاه‌های عامل حج عمره که روز شنبه با حضور معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت برگزار شد، اظهار کرد: فرودگاه‌های مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، ساری، یزد، بندرعباس، اهواز، کرمان و زاهدان و فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) بعد از ۹ سال وقفه در اعزام زائران حج عمره، امسال در خدمت مسافران سرزمین وحی خواهند بود.

وی با بیان اینکه عملیات حج عمره از ۱۳دی همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا(س)  آغاز می‌شود و تا ۲۸ اسفند ماه ادامه خواهد داشت، گفت: در انجام این عملیات با جدیت کامل به‌دنبال جلب رضایت پروردگار در جهت خدمت به زائران بیت الله الحرام هستیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها با بیان اینکه اهمیت عملیات حج عمره کمتر از حج تمتع نیست، افزود: تمامی مدیران فرودگاه‌های عامل برای تامین امنیت و بازرسی هرچه بهتر در فرودگاه‌ها به‌مانند همیشه با نیروهای نظامی و انتظامی همکاری کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، نخجوانی تصریح کرد: باتوجه به شرایط نامساعد جوی در فصل زمستان و احتمال تاخیر و لغو برخی پروازها، باید اطلاع‌رسانی هوشمندانه از سوی بخش‌های مرتبط از جمله شرکت‌های هواپیمایی داشته باشیم تا شاهد ازدحام جمعیت در سالن‌های فرودگاهی نباشیم.

اعزام چهار پرواز روزانه با ظرفیت هزار تا هزار و ۱۰۰ نفر در عملیات حج عمره امسال

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت نیز در این نشست ضمن قدردانی از عملکرد جهادی و موفق فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه ۶۲ هزار زائر در عملیات حج عمره امسال به سرزمین وحی مشرف می‌شوند گفت: امسال، شاهد اعزام چهار پرواز روزانه با ظرفیت هزار تا هزار و ۱۰۰ نفر خواهیم بود.

غلامرضا رضایی ضمن قدردانی از عملکرد جهادی و موفق فرودگاه‌های کشور در عملیات حج تمتع و اربعین گفت: امیدواریم به‌مانند دو عملیات موفق قبلی در حج تمتع و اربعین شاهد خدمتگزاری خادمان و رضایت حداکثری مردم باشیم.

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت با اشاره به بسته اول عملیات اعزام زائران حج عمره به سرزمین وحی گفت: این بسته درحالی از ۱۳ دی آغاز می‌شود که در طول این عملیات ۶۲ هزار زائر به کشور عربستان اعزام می‌شوند. این در حالی است که افزایش تعداد پرواز و فرودگاه‌های معین در ادامه عملیات حج عمره دور از ذهن نیست.

رضایی با بیان اینکه طبق برنامه هر کاروان ۱۰ روز در عربستان اقامت دارد، گفت: در عملیات حج عمره امسال، شاهد اعزام چهار پرواز روزانه با ظرفیت هزار تا هزار و ۱۰۰ نفر خواهیم بود.

موکب‌های پذیرایی در اربعین اقدام مثبتی بود که می‌تواند مستمر باشد

معاون سپاه حفاظت هواپیمایی کشوری در ادامه این نشست ضمن اشاره به اقدامات مثبت عملیات اربعین گفت: اقداماتی چون برگزاری جلسات متعدد، ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌ها، بدرقه در خور شان زائران و نیز برپایی موکب‌های پذیرایی مناسب در فرودگاه‌ها در ایام عملیات اربعین موجب رضایت مردم بود و این قابلیت را دارد که در عملیات حج عمره نیز شاهد این قبیل اقدامات باشیم.

سرهنگ سلمانی پور افزود: برای کنترل بهتر جمعیت در فرودگاه‌ها باید اطلاع رسانی به صورت دقیق انجام شود تا مردم از آخرین وضعیت برنامه پروازی و تغییرات آن مطلع شوند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا