فن آوری

زیست در فضا پس از ۱۱ سال احیا شده است

وزیر ارتباطات با بیان اینکه زیست فضا در دولت سیزدهم و پس از ۱۱ سال احیا شده است، از اتصال ۵ هزار و ۶۰۰ روستا به اینترنت خبر داد.

به گزارش پرس نیوز، «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون ۵ هزار و ۶۰۰ روستای جدید به اینترنت دسترسی پیدا کردند و تا پایان سال تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار نیز به اینترنت متصل خواهند شد. این تعداد روستا که در دولت سیزدهم به اینترنت متصل شدند، معادل ۴ سال پیش از آن است.

وی افزود: اتفاق بسیاری بزرگی است که به آبادی روستاها منجر می‌شود و انگیزه برای مهاجرت معکوس ایجاد می‌کند.

پوشش فیبر نوری به ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار خانوار رسید

زارع‌پور تاکید کرد: پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارهای مهم‌ترین پروژه ما در حوزه ارتباطات است و کار با قوت جلو می‌رود. در بیش از ۱۰۰ شهر کار اتصال تمام شده است و نزدیک به ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار خانوار تحت پوشش قرار گرفته‌اند و تا پایان سال به ۸ میلیون خانوار تحت پوشش خواهیم رسید.
سرعت‌هایی که با این فناوری می‌توانیم برای مردم مهیا کنیم، سرعت‌های چند ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه‌ای است.

وزیر ارتباطات اعلام کرد: در سفر گذشته رئیس جمهور به استان البرز این طرح را در شهرستان چهارباغ اجرا کردیم و در منزل و محل کار مردم حاضر شدیم و سرعت‌های بیش از ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه بود. در تلاش هستیم تا پایان دولت چنین امکانی را برای مردم در تمام شهرها ایجاد کنیم.

مسیر زیست فضا پرشتاب دنبال خواهد شد

زارع‌پور خاطرنشان کرد: در هفته گذشته کپسول زیستی جدید کشور با یک پرتابگر جدید با موفقیت پرتاب و زیست در فضا بعد از ۱۱ سال احیا شد. این مسیر پرشتاب دنبال خواهد شد.

ارائه ۱۰۰درصد خدمات دستگاه‌های اجرایی از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند تا پایان سال

تمام دستگاه‌ها باید خدمات خود را از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ارائه کنند که اکنون آمار به ۷۰ درصد رسیده است. امیدوارم تا پایان سال شاهد ارائه ۱۰۰ درصدی خدمات از این طریق باشیم. وزارت ارتباطات اکنون بیش از ۹۰ درصد خدمات خود را به صورت برخط و از طریق این پنجره ارائه می‌دهد و موارد باقیمانده ظرف چند روز آینده به پایان خواهد رسید.

منبع:ایرنا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا