اقتصادراه و شهرسازیصفحه اصلی

ساخت بزرگترین شهرک در استان هرمزگان با حمایت بانک مسکن

همزمان با برگزاری دهمین نمایشگاه کیش‌اینوکس، مدیران عامل بانک مسکن و گروه سرمایه گذاری مسکن و استاندار هرمزگان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش پرس نیوز به نقل از هیبنا، دکتر سید عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن، محمدرضا جواهری مدیر عامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن و مهدی دوستی استاندار هرمزگان در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه اینوکس ٢٠٢٣، تفاهم‌نامه همکاری برای آماده سازی و ساخت شهرک‌های مسکونی در استان هرمزگان امضا کردند.

این تفاهم‌نامه در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر رفع مشکل مسکن و در راستای تحقق برنامه‌های دولت سیزدهم برای تولید مسکن و اجرای دستور رئیس جمهور در سفر به استان مبنی بر ضرورت تسریع در ساخت منازل مسکونی در هرمزگان به امضا رسید.

بر این اساس، شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن از شرکت‌های زیرمجموعه بانک مسکن و بزرگترین انبوه‌سازی کشور با حمایت مالی و تسهیلات دهی این بانک نسبت به آماده سازی و ساخت شهرک‌های مسکونی در زمینی به مساحت ٢٠ هزار هکتار در استان هرمزگان اقدام خواهد کرد.

بزرگترین شهرک در استان هرمزگان با تمامی امکانات و اماکن رفاهی، آموزشی، درمانی، گردشگری و ورزشی با حمایت مالی بانک مسکن ساخته خواهد شد.

پس از این تفاهم، مهدی دوستی استاندار هرمزگان با مورد توجه قرار دادن این تفاهم نامه گفت: طبق آماری که مرکز پژوهش‌‌های مجلس اعلام کرده است، استان هرمزگان تا آبان ۱۴۰۲ رتبه اول جذب سرمایه‌گذاری را کسب کرده است.

او همچنین از تهیه و تدوین ۳۰۰ بسته مطالعات اقتصادی خبر داد و افزود: از ابتدای حضور در استان و دولت تلاش این بود که بتوانیم جذب سرمایه بالایی داشته باشیم که محقق شد.

او ادامه داد: طبق آمار وزارت صمت، استان هرمزگان ۱۸۳ همت را برای توسعه استان جذب کرده است.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا