خودروداخلیصفحه اصلی

ساعت کاری مراکز معاینه فنی شهر تهران افزایش می‌یابد

با اعلام مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران، ساعات کاری مراکز معاینه فنی سبک و سنگین پایتخت از ابتدای آذر ماه به مدت 1 ساعت افزایش یافته و هم اکنون این مراکز از ساعت 7 الی 18 آماده ارائه خدمات هستند.

به گزارش پرس نیوز، با اعلام مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران، ساعات کاری مراکز معاینه فنی سبک و سنگین پایتخت از ابتدای آذر ماه به مدت 1 ساعت افزایش یافته و هم اکنون این مراکز از ساعت 7 الی 18 آماده ارائه خدمات هستند.

شادی مالکی روز شنبه افزود: با توجه به تشدید آلودگی هوا در روزهای اخیر و اهمیت انجام پایش آلایندگی خودروها از ابتدای آذر ماه ساعت کاری تمام مراکز معاینه فنی شهر تهران به مدت یک ساعت افزایش یافته و مراکز معاینه فنی بیهقی، شهید آبشناسان و شقایق نیز به صورت شبانه روزی فعال هستند.

وی با اشاره به تفاوت در نحوه پذیرش مراکز معاینه فنی و به ویژه فعالیت تعدادی مراکز منتخب در روزهای تعطیل، اظهار کرد: در حال حاضر شهر تهران از بضاعت ۱۷ مرکز ثابت و ۱۵ واحد سیار مختص خودروهای سبک مشتمل بر ۶۴ خط معاینه فنی و ۱۱ خط موتورسیکلت و سه مرکز خطه معاینه فنی خودروهای سنگین برخوردار بوده و ظرفیت پذیرش سالانه حدود سه میلیون دستگاه خودرو را دارد.

به گفته مالکی، به منظور تسهیل در ارائه خدمات و مدیریت صف، پذیرش در برخی مراکز معاینه فنی خودرو شهر تهران (بیش از ۵۰ درصد از ظرفیت) صرفا اینترنتی انجام می‌شود.

وی یادآور شد: مراجعه به مراکز بیهقی، نیایش، شهید آبشناسان، سراج، دماوند و شهید چمران و تعدادی از واحدهای سیار تنها با تعیین وقت قبلی از طریق نوبت گیری اینترنتی در سامانه «تهران من» امکان پذیر است.

مالکی گفت: البته به جز این مراکز، مراجعه بصورت حضوری و یا نوبت گیری اینترنتی به سایر مراکز نیز امکان پذیر است از این رو با توجه به تفاوت نحوه پذیرش و فعالیت برخی از مراکز در روزهای تعطیل از شهروندان درخواست می‌شود جهت اطمینان از آخرین وضعیت کاری مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران به آدرس inspection.tehran.ir مراجعه کرده یا در صورت هرگونه سوال با کارشناسان سامانه پاسخگو ۹۶۰۰۶۰۰۰ تماس بگیرند.

وی با اشاره به افزایش مراجعات در ماه‌های پایانی سال تاکید کرد: با توجه به تمهیدات انجام شده و افزایش ظرفیت پذیرش از ابتدای آذرماه به شهروندان توصیه می‌شود انجام معاینه فنی دوره‌ای خودروی خود را به روزهای پایانی سال موکول نکرده و هرچه سریعتر به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کنند.

منبع:ایرنا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا