خودروداخلی

سامانه یکپارچه برای ثبت نام خودرو‌های وارداتی بازگشایی می‌شود

سامانه عرضه خودرو‌های وارداتی در هفته آینده برای افرادی که در مرحله اول ثبت‌نام نموده و دارای اولویت می‌باشند جهت انتخاب ۸ مدل خودروی وارداتی بازگشایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری پرس نیوز، اطلاعیه جدید سامانه یکپارچه تخصیص خودروها که دومین اطلاعیه مربوط به خودروهای وارداتی است، آمده است که به دنبال طی مسیر و فرآیندهای قانونی اخذ مجوزهای لازم (استاندارد، محیط‌زیست و…) توسط شرکت‌های واردکننده برای خودروهای وارد شده، سامانه عرضه خودروهای وارداتی برای آن دست از مشتریانی که در مرحله اول (در اسفند ماه سال گذشته) ثبت‌نام کرده و دارای اولویت هستند، برای انتخاب خودروی مورد نظر فعال و بازگشایی می‌شود.

در این اطلاعیه تاکید شده است که انتخاب خودرو صرفاً برای متقاضیان دارای اولویت است و ثبت‌نام جدیدی در این مرحله انجام نخواهد شد و پیش از آغاز ثبت‌نام و عرضه، مشخصات فنی و تصاویر خودروهای جهت بررسی و انتخاب دقیق‌تر متقاضیان ارائه خواهد شد.

یادآوری شود که مرحله اول ثبت‌نام خودروهای وارداتی، برای متقاضیانی که علاوه بر شرایط ثبت‌نام، وجه ۵٠٠ میلیون تومانی را در حساب وکالتی خود مسدود کرده بودند، در نیمه نخست اسفند ماه ١۴٠١ (از ۶ اسفند ماه لغایت ١٣ اسفند ماه سال گذشته) از طریق سامانه یکپارچه برگزار شد.

مهدی ضیغمی رئیس سازمان توسعه تجارت و معاون وزیر صمت گفت: هفته آینده سامانه یکپارچه تخصیص خودروهای خارجی باز خواهد شد، در حال حاضر کاتالوگ محصولات آماده و در حال قیمت‌گذاری خودروها هستیم.

او گفت: در حال حاضر دو شرکت قیمت گذاری‌شان در شورای حمایت از مصرف کنندگان است و برای تایید نهایی به شورای رقابت ارسال خواهد شد تا تایید گرفته شود.

رییس شورای رقابت گفت: بارگذاری کاتالوگ‌های شرکت‌های عرضه خودرو اواخر این هفته یا اوایل هفته آینده انجام خواهد شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا