راه و شهرسازی

شروع دوباره خیزش ساخت و ساز در منطقه 22

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به شروع دوباره خیزش ساخت و ساز مسکونی در منطقه ۲۲، وضعیت بغرنج امروز این منطقه را آیینه تمام نمای آینده آن خواند و از شهرداری درخواست کرد تا نسبت به صدور مجوزهای مسکونی بدون تأمین خدمات خودداری کند.

به گزارش پرس نیوز:  احمد صادقی در یکصد و نود و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران افزود: اما تذکر بنده در ارتباط با جلوگیری از تغییر کاربری برخی مصوبات است. در بازدید اعضای کمیسیون بودجه شورای شهر تهران از منطقه ۲۲، به جهت تولید انبوه مسکن و نادیده گرفتن تأمین خدمات و سرانه های شهری، منطقه ۲۲ را با وجود نوساز بودن ابنیه و بالاترین تراکم مسکونی، می توان غیر برخودردارترین منطقه شهری از حیث تأمین سرانه های خدمات، آموزشی و بهداشتی و فرهنگی شهر قلمداد کرد.

وی افزود: عدم ایجاد بانک زمین، فروش مجدد زمین های با کاربری خدمات شهری ناشی از ۷۰ درصد سهم شهرداری، تغییر کاربری مجدد اراضی خدماتی به مسکونی و… سبب شده است که عمده سطوح منطقه از بدیهی ترین سرانه ها محروم بماند.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: با توجه به تجربه ۱۰ ساله اخیر و شروع دوباره خیزش ساخت و ساز مسکونی در این منطقه، وضعیت بغرنج امروز آیینه تمام نمای آینده این منطقه خواهد بود؛ فلذا از شهرداری تهران و اعضای کمیسیون ماده پنج شهر تهران می خواهم به جهت جلوگیری از تضییع حقوق مردم و از بین رفتن حقوق حق‌الناس نسبت به صدور مجوزهای مسکونی بدون تأمین خدمات خودداری فرمایند.

امکان خروج مخازن سوخت شهران از تهران نیست

صادقی در ادامه با اشاره به حادثه اخیر در محدوده مخازن سوخت شهران گفت: نکته ای که در ارتباط با بحث مخازن سوخت شهران باید مطرح کنم این است که این مخازن با اقدام بسیار پر هزینه در برابر زلزله مقاوم و تاب آور شده اما به جهت های مختلف امکان اینکه مخازن از تهران خارج بشود نیست ولی خیال مردم تهران راحت باشد.

وی افزود: شهروندان عزیز در ارتباط با اینکه این مخازن مقاوم سازی شده آسوده باشند و هیچ نگرانی هم از غیر مقاوم بودن این مخازن در زمان زلزله وجود ندارد.

جاده جداگانه ای برای دسترسی به این مخازن باید تعبیه شود

این عضو شورای شهر تهران تأکید کرد: اما موضوع مهم این است که جاده جداگانه ای برای دسترسی به این مخازن باید تعبیه شود و راه ارتباطی تانکرهای سوخت به مخازن باید از معابری که در اختیار شهروندان قرار دارد، جدا شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا