گردشگریمیراث فرهنگی

شهرک گردشگری در البرز مجوز ساخت گرفت

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز از صدور موافقت اصولی برای یک شهرک گردشگری با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و۸۰۰ میلیارد تومان در شهرستان ساوجبلاغ البرز خبر داد.

به گزارش پرس نیوز، به نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز،در این شهرک گردشگری حجم برآورد شده سرمایه‌گذاری  بیش از دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است که می‌تواند موجب اشتغالزایی برای ۵۵۰ نفر باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز با اشاره به اهمیت این طرح برای توسعه گردشگری استان، اظهار کرد: در همین راستا تلاش می‌شود تا پایان سال با پیگیری‌های مستمر، مقدمات صدور مجوز ساخت و ایجاد پروژه عظیم شهرک گردشگری در البرز فراهم‌ شود که برای این موضوع یاری و همکاری دیگر دستگاه‌های مرتبط را می‌طلبیم.

خاکی با اشاره به اینکه تردد به حدود ۱۵ استان غربی کشور از محورهای مواصلاتی البرز صورت می‌گیرد، گفت: این پروژه زمینه‌های مختلف گردشگری تفریحی، کشاورزی، پذیرایی، اقامتی و … را در برمی‌گیرد که با توجه به نیاز استان و سیاست‌های کلان برای تبدیل البرز به مقصد گردشگری می‌تواند تأثیر بسزایی در افزایش گردشگران ورودی به البرز داشته باشد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا