اقتصادصفحه اصلیمناطق آزاد

صادرات247 میلیون دلاری از گمرک منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان

بیش از 284 هزار تن کالا در 7 ماه نخست امسال از گمرک منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان به کشورهای ترکیه، ازبکستان، عراق، پاکستان و افغانستان به ارزش 247 میلیون دلار صادر شده و برای کشور ارزآوری شده است.

به گزارش پرس نیوز، علیرضا صدیقی راد، رییس گمرک استان مرکزی در بازدید از گمرک منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان «زرندیه»، با تاکید بر موقعیت استراتژیک این منطقه که در تقاطع سه استان البرز، قزوین و تهران قرار دارد، از توان بالای این گمرک برای ایفای نقش کلیدی در صادرات محصولات کشورمان و ارزآوری برای کشورمان سخن گفت.
همچنین میلاد احمدی، مدیر گمرک منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان نیز با اعلام جزئیات این صادرات 247 میلیون دلاری که شامل فلزات، محصولات پلاستیکی و مواد غذایی می‌شوند از آمادگی این گمرک برای ایفای نقشی کلیدی در صادرات کشور سخن گفت.
گمرک منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان در کیلومتر 37 آزادراه تهران ـ ساوه در شهر جدید آیلند، نخستین شهر پایدار توسعه یافته توسط بخش خصوصی در کشور واقع است که به دلیل نزدیکی به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)، پیام و مهرآباد و همچنین قرار گرفتن در کوریدور ریلی و جاده‌ای شمال ـ جنوب کشور می‌تواند نقشی کلیدی در صادرات کشور ایفاء کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا