خودروداخلیصفحه اصلی

فروش اقساطی خودرو در راه است

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت، گفت: در سال جاری حدود ۷۴۲ هزار دستگاه خودروی سواری بصورت عبور مستقیم و کامل تولید شده که در مقایسه با ۶۲۱ هزار دستگاه تولید کامل مدت مشابه پارسال، رشد ۲۰درصد را نشان می دهد.

به گزارش پرس نیوز، عبدالله توکلی لاهیجانی با اعلام اینکه در سال جاری حدود 742 هزار دستگاه خودروی سواری بصورت عبور مستقیم و کامل تولید شده که در مقایسه با 621 هزار دستگاه تولید کامل مدت مشابه پارسال، رشد 20درصد را نشان می دهد، گفت: در مدت یاد شده 107 هزاردستگاه خودروی وانت در کشور تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از 43 درصد رشد برخوردار بوده است. علاوه بر این، در 8ماهه اول امسال حدود 2هزار و سیصد دستگاه خودروی ون تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 3 درصد رشد را نشان می‌دهد.

این مقام مسوول وزارت صمت گفت: تولید حدود 25 هزار دستگاه انواع خودروی سنگین (کامیون، کامیونت و کشنده) و رشد 26 درصد تولید در این حوزه، از دیگر آمار قابل ذکر است. در مدت یاد شده 394 هزاردستگاه موتورسیکلت در کشور تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از 41 درصد رشد برخوردار بوده است.

وی اضافه‌کرد: علاوه بر این در 8ماهه اول امسال حدود 205 هزار دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شد که در مقایسه با تولید 114 هزار دستگاه مدت مشابه پارسال، حدود 80 درصد رشد تولید را نشان می‌دهد.در این مدت سهم بخش خصوصی از تولید خودرو در کشور 23 ‌درصد بوده است.

توکلی لاهیجانی افزود: از آنجا که اعتقاد دارم  ارایه تصویری روشن مبتنی براعداد و ارقام میتواند نقش  مهمی در ارتقای یک صنعت و اصلاح کاستی های صنعت داشته باشد از این رو دفتر صنایع خودرو به صورت منظم  از سال گذشته گزارشی تحلیلی همراه با نمودارهای متنوع از تولید و سایر مختصات صنعت خودروی  منتشر می کند این گزارش با جزییات کامل می‌تواند تصویری روشن از وضعیت صنعت خودروی کشور در حوزه تولید و زمینه ساز جلب مشارکت نخبگان برای ایجاد تحول در صنعت خودروی کشور باشد.

وی گفت: دو عارضه مزمن در بازار خودروی کشور در سال‌های 97 تا 1400 شکل گرفته بود که اولی کاهش تولید خودروسازان به کمتر از یک میلیون دستگاه و دومی تولید خودرو‌های ناقص بود، امسال همانند پارسال افزایش تولیدخودروی کامل را خواهیم داشت و از سوی دیگر با کاهش قیمت‌ها دربازار خودرو مواجه هستیم.

توکلی لاهیجانی افزود: به طور متوسط قیمت بازار خودرو‌های تولید داخل، از ابتدای سال، حدود 28 درصد و قیمت خودرو‌های مونتاژی حدود 48 درصد کاهش داشته است.

* فروش اقساطی خودرو در راه است

مدیرکل دفتر صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: پایش وضعیت متقاضیان سامانه یکپارچه خودرو نیز نشان می‌دهد که با خارج شدن خودرو از کالای سرمایه‌ای در غالب خودرو‌ها با ریزش تقاضا مواجه بوده‌ایم، به گونه‌ای که در برخی از خودروسازان کمتر از 10 درصد متقاضیان سامانه اقدام به تکمیل وجه کردند و در بیش از 80 درصد انواع خودرو‌ها میزان تحقق متقاضیان سامانه کمتر از 50 درصد بوده است بنابراین از این پس شاهد شکل گیری عرضه بر مبنای فروش اقساطی خودرو‌ها نیز خواهیم بود.

جدول

منبع:تسنیم

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا