گوناگون

فستیوال بین المللی یخ و برف در چین

جشنواره بین‌المللی مجسمه یخی و برفی هاربین بزرگ‌ترین و مهم‌ترین جشنواره‌ آثار یخی چین است و صدها هزار نفر از مردم بومی و بازدیدکنندگان خارجی را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند.

به گزارش پرس نیوز، جشنواره بین‌المللی مجسمه یخی و برفی هاربین بزرگ‌ترین و مهم‌ترین جشنواره‌ آثار یخی چین است و صدها هزار نفر از مردم بومی و بازدیدکنندگان خارجی را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند.

جشنواره

جشنواره بین‌المللی یخ و برف ۲۰۲۴ چین در شهر هاربین (Harbin) مرکز استان هیلونگ جیانگ (Heilongjiang) واقع در شمال شرقی چین آغاز به کار کرد. شهر «هاربین» به شهر یخی در چین معروف است.

در این جشنواره سالانه، هنرمندان مختلف با استفاده از یخ و برف به ساخت انواع مجسمه‌ها و سازه‌های یخی زیبا مبادرت می‌کنند. به علت سرمای شدید هوا، آب در این منطقه به راحتی به یخ تبدیل می‌شود و امکان هنرنوازی هنرمندان را روی یخ فراهم می‌کند.

جشنواره1

قلعه‌های زیبای یخی در این جشنواره سالانه به خوبی چشم نوازی می‌کند. علاقه‌مندان از سراسر جهان برای دیدن این جشنواره به شهر هاربین سفر می‌کنند.

جشنواره 4

علاوه بر چینی ها، هنرمندانی از سراسر جهان نیز در این جشنواره شرکت کرده اند. این جشنواره، فرصتی برای نمایش جلوه‌های فرهنگی و جذابیت‌های هنری در این جشنواره است.

قلعه‌های بزرگ که با نورپردازی‌های رنگارنگ در این جشنواره دیده می‌شوند همگی ساخته از یخ هستند. به گفته برگزارکنندگان این جشنواره، هر روز ۴۰۰۰۰ گردشگر به آن جا می‌آیند. سال گذشته حدود سه میلیون نفر از این جشنواره دیدن کردند. حضور این تعداد گردشگر در این شهر، درآمدزایی زیادی برای شهر هاربین داشت که به اقتصاد محلی بسیار کمک کرد. سال گذشته به صورت مستقیم، این جشنواره نهصد میلیون دلار درامد گردشگری برای مردم شهر هاربین به ارمغان آورد.

با ارائه بهترین مجموعه‌های هنری یخی، جشنواره هاربین هر سال از اوایل ماه ژانویه تا ماه مارس برگزار می‌شود. جشنواره بین‌المللی مجسمه یخی و برفی هاربین علاوه بر نمایش آثار هنری، به یک رویداد فرهنگی بین‌المللی سالیانه تبدیل شده است؛ به طوری که هر سال جمعی از ماهرترین مجسمه‌سازان و طرفداران این هنر از آمریکا، کانادا، ژاپن، سنگاپور، روسیه و چین در این جشنواره حضور پیدا می‌کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا