بانک و بیمه

ماهانه 40 هزارفقره تسهیلات قرض‌الحسنه توسط بانک رفاه به بازنشستگان پرداخت می‌شود

به گزارش پایگاه خبری پرس نیوز، اسماعیل لله گانی در نشست خبری بررسی دستاوردها و اقدامات بانک رفاه در 2 سال گذشته، اظهار داشت: این بانک با 63 سال قدمت، دارای 1050 شعبه و 13 هزار کارمند است؛ نزدیک 26 میلیون مشتری در بانک رفاه داریم که این افراد دارای 32 میلیون حساب بانکی نزد این بانک هستند.

وی با تاکید بر اینکه تکریم ارباب رجوع جزو اولویت‌های این بانک است، گفت: در سال 1400 بانکداری دیجیتال و بانکداری جامع را به عنوان استراتژی اصلی بانک انتخاب کردیم؛ بر همین اساس تسهیل در روند ارائه خدمت به مشتریان اجرایی شد تا جایی که ماهانه 40 هزارفقره تسهیلات قرض‌الحسنه به بازنشستگان به صورت کاملاً غیرحضوری و بدون نیاز به شعب و ضامن توسط بانک رفاه پرداخت می‌شود ضمن آنکه اقساط این تسهیلات نیزکاملاً الکترونیکی از حساب بازنشستگان کسر می‌شود.

مدیرعامل بانک رفاه با اشاره به اقدامات انجام شده در بانک رفاه برای کمک به تحقق شعار سال مبنی بر مهار تورم و رشد تولید، گفت: برای مهار تورم باید نقدینگی در سطح جامعه جمع شود و بانک مرکزی هم به دنبال این هدف است اما در عین حال رونق تولید را هم باید داشته باشیم، بر همین اساس انتشار اوراق گواهی سپرده خاص در بانک‌ها اجرایی شد که بانک رفاه هم عملکرد مطلوبی در این حوزه داشت؛ با این سیاست منابع خرد در سطح جامعه جمع و به صورت هدفمند به واحدهای تولیدی هدایت می‌شود.

او تاکید کرد: خریداران اوراق گواهی سپرده در سود واقعی شریک هستند و بانک در پایان هر پروژه با کسر کارمزد دو درصدی مابقی سود را به مشتریان پرداخت می‌کند.

لله گانی با اشاره به وصول طلب 106 هزار میلیاردی بانک رفاه از سازمان تامین اجتماعی، گفت: این بانک در سال‌های قبل تسهیلاتی به سازمان تامین اجتماعی پرداخته بود که تا روی کار آمدن دولت سیزدهم بلاتکلیف مانده بود ولی در دولت فعلی 106 هزار میلیارد تومان بدهی تامین اجتماعی به بانک رفاه تهاتر شد.

وی با تاکید براینکه بنگاه داری نمی‌کنیم، گفت: برخی از شرکت‌هایی که در اختیار بانک است به خاطر تهاتر در راستای وصول بدهی شرکت‌ها بوده ولی ما اولویتمان فروش سهام این شرکت‌ها است؛ تمام سهام شرکت‌های واگذار شده به بانک قیمت‌گذاری و آگهی می‌شود و اگر خریداری وجود داشته باشد اولویتمان فروش سهام است. بانک در قیمت‌گذاری سهام نقشی ندارد اولویت بانک خروج از بنگاه داری است که این بنگاه داری هم به صورت اجباری برای بانک ایجاد شده است.

به گفته مدیرعامل بانک رفاه سرمایه بانک رفاه که در سه سال قبل 23 هزار میلیارد ریال بود در چند مرحله افزایش سرمایه به 192 هزار میلیارد و بعد از آن به 620 هزار میلیارد ریال افزایش یافت؛ افزایش سرمایه ده هزار میلیارد ریالی دیگر نیز برای بانک رفاه ایجاد خواهد شد که سرمایه این بانک به 720 هزار میلیارد ریال برسد؛ نسبت کفایت سرمایه بانک حدود 15 درصد است.

لله گانی با تاکید بر اینکه بانک رفاه که در سه سال گذشته زیان انباشته داشت هم اکنون کاملا سودده شده است، گفت: سال 98 بانک زیان انباشته داشت ولی در سال 99 بانک رفاه سود ده هزار میلیارد تومانی و در سال 1400 سود ده هزار میلیارد تومانی کسب کرد. سال قبل نیز سود این بانک به 37 هزار میلیارد توان رسید.

او همچنین از فروش اموال مازاد این بانک درسال گذشته به ارزش30 میلیارد تومان خبر داد و گفت: این در حالیست که شبکه بانکی در سال قبل مجموعاً 58 میلیارد تومان اموال مازاد فروخته بود که 60 درصد آن متعلق به بانک رفاه بوده است.

منبع:تسنیم

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا