اقتصادکشاورزی

‌محدودیت‌های صادراتی پیاز و گوجه‌ فرنگی بزودی اعلام می‌شود

براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار و نظر وزارت جهاد کشاورزی، محدودیت‌ها در مورد صادرات پیاز و گوجه فرنگی به زودی اعلام می‌شود.

به گزارش پرس نیوز،‌ سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی بارها اعلام کرده است که سیاست دولت شفافیت و پیش‌بینی‌پذیر کردن اقتصاد است به گونه که فعال اقتصادی باید از قبل نسبت به برنامه‌ها و سیاست‌های دولت اطلاع داشته باشد.

همچنین، رضوانی‌فر، رئیس‌کل گمرک، ‌هم اعلام کرد هر گونه بخشنامه گمرک قبل از‌ بارگذاری در سامانه بخشنامه‌ها، قابلیت اجرایی ندارد.

‌گمرک جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار و نظر وزارت جهاد کشاورزی، محدودیت‌ها در مورد صادرات پیاز و گوجه فرنگی به زودی اعلام می‌شود.

با توجه به بارگذاری بخشنامه مربوطه توسط وزارت جهاد کشاورزی در پایگاه ملی قوانین و مقررات، این محدودیت‌ها به زودی اعلام خواهد شد و جزئیات اجرایی محدودیت‌های صادراتی ۲ محصول پیاز و گوجه فرنگی به زودی ابلاغ می‌شود.

تجار و ذینفعان با توجه به این اطلاعیه و بازارهای هدف صادراتی می‌توانند برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند.

صادرات محصولات کشاورزی نیاز به برنامه‌ریزی و پیدا کردن مشتری خارجی دارد. مقررات قرنطینه نباتی و استانداردهای سلامت محصول نیز یک فرآیند زمان بر است، بنابر این تصمیمات دولت برای ایجاد محدودیت صادرات و واردات کشاورزی باید از قبل اعلام شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا