اقتصادکشاورزی

محصولات کشاورزی ایران بدون شناسنامه به بازار عرضه می‌شود

عضو کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر لزوم شناسنامه‌دار شدن محصولات کشاورزی در ایران گفت: با توجه به اینکه محصولات کشاورزی در کشورمان بدون شناسنامه به بازار عرضه می شود قابلیت رصد و پیگیری های بعدی درباره کیفیت و سلامت را ندارد.

به گزارش پرس نیوز، فرزین انتصاریان در نشست خبری که به مناسب روز ملی اظهار داشت: تمرکز بر روی کیفیت در دنیای امروز از رضایت مشتری فراتر رفته است بلکه باید دارای وجدان و انصاف در کیفیت نیز داشته باشند.

رئیس انجمن مدیریت کیفیت ایران افزود: این انجمن به عنوان یک نهاد مردمی و تشکل بخش خصوصی به دنبال مدیریت کیفیت است، به همین منظور باید تحولات جهانی را شناسایی و به جامعه داخلی انتقال داد.

انتصاریان ادامه داد: به همین منظور باید تحولات جهانی را شناسایی و به اقتصاد کشور انتقال داد، این تحولات آثار مثبتی در بخش تولید  خدمات ایجاد می کند.

محصولات کشاورزی برای رصد و پایش شناسنامه می‌خواهند

حسن فروزان فر عضو کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران و انجمن مدیریت کیفیت ایران در ارتباط با چگونگی بررسی کیفی محصولات کشاورزی قبل از عرضه به بازار اظهار داشت: مشکلات کیفی و باقی مانده آفت کش‌ها در محصولات کشاورزی از زمانی در کشور توجه‌ها را به خود جلب کرد که محصولات ایران به دلایل کیفی از سایر کشورمان بازگشت خوردند.

وی افزود: اتاق بازرگانی گزارش‌های متعددی در این زمینه تهیه کرد و در اختیار دستگاه های مختلف کشور قرار داد و معتقدیم که محصولات کشاورزی که در بازار کشورمان نیز عرضه می‌شود باید کنترل کیفیت مورد نیاز باید انجام شود.

عضو کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: با توجه به اینکه محصولات کشاورزی در کشورمان بدون شناسنامه به بازار عرضه می‌شود قابلیت رصد و پیگیری های بعدی را هم ندارد.

سازمان حمایت باید تغییر کند

فرشید شکرخدایی نایب رئیس انجمن ملی کیفیت ایران نیز در این نشست در پاسخ به سوالی درباره اینکه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، کیفیت لازم برای رسیدگی از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان را در کشور دارد، گفت: نشست‌های مختلفی با مسئولان این سازمان با حضور همه دستگاه های مرتبط داشتیم و نمایندگان قوه قضائیه، تعزیرات یافتند؛ در جمع بندی آن بود که این سازمان باید در قالب بازنگری قانون حمایت از مصرف کننده باید تغییر کند.

وی افزود: خروجی ساز و کار  این سازمان موجب  افزایش کیفیت و رفاه مردم و مصرف کنندگان کشور نمی شود؛ این ناکارآمدی حتی برای مدیران سازمان حمایت نیز شفاف است.

منبع:تسنیم

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا