خودروصفحه اصلی

مدیرعامل ولوو می‌گوید؛ گذاشتن اپل کارپلی اشتباه است و کسب درآمد در داخل خودروها را رد می‌کند

ولوو،با متعهد شدن به برقی شدن کامل تا پایان دهه، آماده تحولی مهم است. این جاه‌طلبی با تغییر صنعت گسترده‌تر به سمت برق‌سازی، خودمختاری و فروش مستقیم به مصرف‌کننده پشتیبانی می‌شود.

به گزارش پرس نیوز،جیم روآن، مدیر عامل شرکت ولوو، در مورد برنامه‌های این شرکت برای آینده و نحوه برنامه‌ریزی آن برای انطباق با منظره‌ای که به سرعت در حال تغییر است، روشن می‌کند. روآن با سابقه‌ای در زمینه لوازم الکترونیکی مصرفی در شرکت‌هایی مانند بلک‌بری و دایسون، از پیشرفت‌ها سرعت می‌گیرد و درباره اقدام اخیر GM برای حذف ویژگی‌های محبوب مانند Apple CarPlay اظهارنظر می‌کند.

ولوو، تحت رهبری روآن، با متعهد شدن به برقی شدن کامل تا پایان دهه، آماده تحولی مهم است. این جاه‌طلبی با تغییر صنعت گسترده‌تر به سمت برق‌سازی، خودمختاری و فروش مستقیم به مصرف‌کننده پشتیبانی می‌شود. با این حال، برخلاف بسیاری از خودروسازان که بر روی یکپارچه‌سازی سخت‌افزار و نرم‌افزار برای کسب درآمد از تجربه‌های داخل خودرو مشابه گوشی‌های هوشمند تمرکز می‌کنند، ولوو مسیر متفاوتی را ترسیم می‌کند.

ولوو
ولوو

روآن نسبت به روند کسب درآمد از تجربه داخل خودرو، مانند سیستم های اطلاعات سرگرمی و ویژگی های اشتراک، بدبین است. او معتقد است که سیستم هیچ خودروسازی نمی تواند به طور موثر با راحتی و آشنایی گوشی های هوشمند رقابت کند. در عوض، ولوو با خدماتی مانند نگهداری و بیمه، بر ایجاد درآمدهای مکرر خارج از خودرو تمرکز کرده است.

این موضع به ویژه با توجه به تصمیم اخیر جنرال موتورز برای توقف پشتیبانی از Apple CarPlay قابل توجه است. روآن معتقد است که چنین حرکتی اشتباه است، زیرا ترجیحات و عادات مصرف کنندگانی را که به طور فزاینده ای به تلفن های هوشمند خود برای ناوبری، موسیقی و سایر عملکردها در حین رانندگی متکی هستند، نادیده می گیرد. او استدلال می‌کند که اطمینان از یکپارچگی یکپارچه با پلتفرم‌های محبوبی مانند Apple CarPlay و Android Auto برای مشتریان سودمندتر است تا اینکه آنها را مجبور به انطباق با یک سیستم متفاوت در وسیله نقلیه خود کنند.

مدیرعامل ولوو

مدیر عامل شرکت معتقد است تعهد ولوو به یکپارچه‌سازی این رابط‌های محبوب گوشی‌های هوشمند و در عین حال حفظ سیستم‌عامل Volvo خود، انتخاب بیشتری را به کاربران ارائه می‌دهد. این رویکرد همچنین نشان‌دهنده فلسفه گسترده‌تری در ولوو است: تمرکز بر مزایای مشتری و انتخاب‌های استراتژیک درباره مکان سرمایه‌گذاری در فناوری.

همانطور که صنعت به سمت رانندگی خودران پیش می رود، نقش نرم افزار و اتصال بسیار مهم تر می شود. اولین معماری محاسباتی هسته ولوو که قرار است در ولوو EX90 معرفی شود، بهبود مستمر را در طول زمان از طریق به‌روزرسانی‌های هوایی امکان‌پذیر می‌سازد.

اپل کارپلی

علاوه بر این، ولوو در حال بررسی راه‌های نوآورانه برای ارائه خدمات با ارزش افزوده است. ولوو قصد دارد با استفاده از تجزیه و تحلیل داده‌ها و هوش مصنوعی، نرخ‌های بیمه شخصی‌سازی‌شده را بر اساس رفتار واقعی رانندگی ارائه دهد، که تفاوت قابل‌توجهی با مدل‌های سنتی براساس سن یا کدپستی دارد. این تمرکز بر استفاده از فناوری برای ارتقای خدمات مشتری و ارائه مزایای عملی نشان دهنده تعهد ولوو به انطباق با نیازهای مصرف کننده در عصر دیجیتال است

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا