صفحه اصلیمعدن

مزایده ۹۶ معدن و محدوده معدنی غیرفعال در چهارمحال و بختیاری

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: ۹۶ معدن غیرفعال آماده واگذاری به متقاضیان جدید است تا به چرخه تولید بازگردند.

به گزارش پرس نیوز، معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: ۹۶ معدن و محدوده معدنی که در سال‌های گذشته پروانه بهره‌برداری دریافت کردند، اما فعال نشده و یا در ادامه راکد مانده بود آماده واگذاری به متقاضیان جدید است تا به چرخه تولید بازگردند.

ارسلان سیدین با اشاره به نهضت احیای معادن غیرفعال در استان اظهار داشت: بهره‌برداری از برخی از این معادن در گذشته یا توجیه اقتصادی نداشت و یا به دلایلی نظیر اختلافات شرکا، غیرفعال شد که بنا بر قانون، از بهره‌برداران سابق سلب صلاحیت شده و بر اساس ماده ۸۳ آیین‌نامه اجرایی به متقاضیان جدید خارج از چارچوب مزایده واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: افرادی می‌توانند اقدام به دریافت امتیاز این معادن کنند که دارای گواهی صلاحیت فنی و مالی قانون معادن باشند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری یادآور شد: متقاضیان دارای صلاحیت می‌توانند تا پایان آبان با مراجعه به این اداره‌کل آمادگی خود را برای دریافت امتیاز هریک از این معادن اعلام کنند.

سیدین در خصوص توجیه اقتصادی این معادن نیز توضیح داد: بسیاری از این معادن از نظر اقتصادی می‌تواند درآمدزا باشند، اما اگر سرمایه‌گذار بتواند در کنار استخراج مواد معدنی خام، واحد فراوری را هم فعال کند می‌تواند به موفقیت بیشتری در این حوزه دست پیدا کند چراکه در خصوص واحد‌های فراوری سنگ‌های معدنی در استان ضعیف هستیم و در گذشته اقدام قابل توجهی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه معادن واگذاری بیشتر در حوزه سنگ تزیینی و لاشه است، اظهار داشت: در استان محدوده فلزات قیمتی نیز در حال اکتشاف است که هنوز به نتیجه نرسیده است.

منبع:دنیای معدن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا