بانک و بیمه

مقدمات بیمه کارت سبز بین المللی در ایران به طور کامل انجام شد

رییس کل بیمه مرکزی اظهار کرد: تمامی مقدمات و امورفنی در خصوص کارت سبز بین المللی به طور کامل انجام شده و اگر مشکلی در این کار به وجود بیاید دیگر در حیطه وظایف بیمه مرکزی یا سازمان های مرتبطی که در داخل کشور هستند نیست وربطی به مسایل فنی ندارد.

به گزارش پرس نیوز، علی استادهاشمی، در مراسم افتتاح دفتر موسسه مجری بیمه های شخص ثالث بین المللی، گفت: براساس تغییراتی که صورت گرفته بیمه مرکزی هم باید یکسری تغییرات در شیوه اجرایی این موضوع انجام می داد تا به نتیجه مطلوب برسد زیرا مرکز دفتر کارت سبز یا OBC  یک تعلیق اولیه ای را برای بیمه مرکزی ایران در نظر گرفته بود.

وی، ادامه داد: در ابتدا باید آیین نامه مربوطه تغییر می کرد و به این صورت می شد که دفتر مجری بیمه های اجباری شخص ثالث بین المللی از حالت دولتی به حالت غیر انتفاعی در می آمد که هم آیین نامه تغییر یافت و هم موسسه غیرانتفاعی تاسیس و ثبت شد.

استاد هاشمی، توضیح داد: موسسه غیرانتفاعی تاسیس و مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت ها توسط سندیکای بیمه گران ایران مشخص شدند و برای COB فرستاده شده و دفتر این موسسه هم امروز به صورت فیزیکی افتتاح شد و از همین امروز کارها انجام خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد که با کارهایی که انجام شده تعلیق موقتی که برای ایران گذاشته شده رفع شده و بتوان  خدمات  بین المللی به کامیون داران و افرادی که در این مسیر قرار می گیرند به خوبی صورت پذیرد.

رییس کل بیمه مرکزی، با بیان اینکه تمامی امورفنی در خصوص کارت سبز بین المللی به طور کامل انجام شده، افزود: اگر مشکلی در این کار به وجود بیاید دیگر در حیطه وظایف بیمه مرکزی یا سازمان های مرتبطی که در داخل کشور هستند نیست.

وی گفت: تا اکنون تمام مسیر فنی که طی شده منطبق با سیاست های وزارت امور خارجه، اتاق بازرگانی و انجمن کامیونداران بوده یعنی همه سازمان هایی که درکشور درگیر کارت سبز هستند و متولی اصلی آن هم بیمه مرکزی است ، با هم سعی کرده اند تا امور بیم المللی و داخلی را در یک مسیر انجام دهند.

استاد هاشمی با اشاره به تعلیق موقت بیمه مرکزی، افزود: همین امر منجر به ایجاد دغدغه برای کامیونداران شد و تمامی تلاش بیمه مرکزی این بود که دغدغه ها را از بین ببرد و درحال حاضر منتظر نتیجه آخرین جلسه هیات اجرایی COB هستیم و در آخرین مرحله هم بیمه مرکزی و وزارت امور خارجه و اتاق بازرگانی نمایندگان خود را به مرکز COB در بروکسل می فرستند و امیدواریم که این مشکل حل شود.

وی، ادامه داد: درحوزه دیپلماسی ، وبینارهای زیادی برگزار و سعی شده تا ارتباط کامل با طرف های های  مقابل  برقرار شود.

رییس کل بیمه مرکزی، اذعان داشت که همه فرآیندها انجام شده و تمامی مدارک و مستندات در آخرین وبینار برای آنها فرستاده شده و این اطمینان خاطر به طرف مقابل داده شده که تمامی خسارت ها به موقع پرداخت خواهد شد، همانطور که تا الان بیمه ها در ایران خسارت ها را پرداخت کرده اند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا