اقتصادصفحه اصلیمناطق آزاد

منطقه آزاد اروند ظرفیت تبدیل به برند گردشگری را دارد

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گفت: منطقه آزاد اروند با یک برنامه ریزی و تمرکز صحیح، ظرفیت تبدیل شدن به برند گردشگری در کشور را دارد.

به گزارش پرس نیوز، سید مصطفی فاطمی در نشست با شرکت های گردشگری منطقه آزاد اروند به بررسی زیرساخت های صنعت گردشگری و ظرفیت های موجود بر توسعه توریسم منطقه پرداخت و افزود: بخش خصوصی با وجود تحمل چالش ها و سختی های بسیار، اصل گردشگری کشور را برعهده دارد که ما بعنوان دولت فقط برخی از این مشکلات را پیگیری می کنیم.

فاطمی که به بهانه برگزاری اولین همایش گردشگری سبز در استان خوزستان به اروند سفر کرده ضمن تأ کید بر برند سازی و سرمایه گذاری در این راستا، خاطرنشان کرد: برای رونق گردشگری منطقه آزاد اروند می بایست ابتدا محورها مشخص شود و در ادامه با کمک رسانه ها و تولید محتوا اقدام به معرفی هر محور کرده تا به هدف اصلی که برندسازی منطقه است دست پیدا کنیم.

وی ضمن بیان اینکه وظیفه دولت چارچوب بندی برای فعالین حوزه گردشگری است؛ بخش خصوصی را اصل رونق گردشگری در کشور عنوان کرد و گفت: فعالین و آژانس داران منطقه باید با برنامه ریزی مدون و دقیق، هسته تور آور را خصوصا با تمرکز بر کشورهای حوزه خلیج فارس، تشکیل دهند.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی با اعلام خبر اجرایی شدن واگذاری صدور مجوز توریسم سلامت در منطقه آزاد اروند، تصریح کرد: با توجه به موقعیت استراتژیک منطقه آزاد اروند، می بایست این منطقه هاب گردشگری سلامت باشد.

فاطمی همچنین از تشکیل مرکز اطلاع رسانی گردشگری در مرز شلمچه بعنوان یک ضرورت نام برد و افزود: انجام پروازهای داخلی از طریق ایرلاین های خارجی با هدف توسعه صنعت گردشگری از جمله طرح های پیشنهادی به مجلس شورای اسلامی بود که خوشبختانه به تصویب رسید.

اولین همایش گردشگری سبز در استان خوزستان در تاریخ یکم و دوم آذر ماه با نشست تخصصی کارشناسان طبیعت گردی سراسر کشور و با محورهای روستاهای جهانی گردشگری، پاسداشت روز ملی پرنده نگری، گردشگری در مناطق تالابی، نشست کمیته طبیعت گردی و گردشگری نجوم در محل سازمان منطقه آزاد اروند برگزار خواهد شد.

منبع:فرینا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا