اقتصادراه و شهرسازیگردشگریهوایی

نخستین نمایشگاه صنعت هوایی به میزبانی فرودگاه بین المللی پیام برگزار می‌شود

مدیرعامل فرودگاه پیام گفت: با وجود تحریم‌های ظالمانه در صنعت هوایی کشور، این صنعت حرکتی رو به رشد داشته و در حال شکوفایی است، به طوری که امروز توان فنی و عملیاتی گسترده ایران در کشور شاهدیم.

به گزارش پرس نیوز، “اکبر قنبرپور” امروز سه شنبه در نشست خبری نخستین نمایشگاه صنعت هوایی پیام، با بیان اینکه نخستین نمایشگاه صنعت هوایی پیام می‌تواند عرضه کننده بخشی از این توانمندی‌ها به ذینفعان باشد، گفت: این نمایشگاه در سه بخش نمایشگاهی، جانبی و نمایش‌های هوایی برگزار خواهد شد.
قنبرپور با اشاره به مهم‌ترین اهداف برگزاری نمایشگاه، ادامه‌داد: این نمایشگاه فرصتی برای معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و همکاری در صنعت هوایی و فضایی به سرمایه‌گذاران و کسب و کارهای بزرگ است.
وی خاطرنشان‌کرد: انعقاد قراردادها و تفاهم‌نامه‌های همکاری و سرمایه‌گذاری به ویژه سرمایه گذاری در شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌های صنعتی هوایی و فضایی کشور، یکی دیگر از اهداف اصلی این نمایشگاه است.
مدیرعامل فرودگاه پیام اظهار داشت: نزدیک بودن این فرودگاه به پایتخت و همجواری با شهر کرج، جمعیت ۸.۵ میلیون نفری پیرامون فرودگاه، فعالیت فرودگاه پیام به عنوان بزرگترین مرکز آموزش خلبانی کشور با حضور هشت موسسه آموزش خلبانی، امکان فرود هواپیمای پهن پیکر و همچنین ارائه خدمات پست هوایی و حمل و نقل بار، از جمله ویژگی‌ها و امکانات این فرودگاه بین‌المللی برای برگزاری این رویداد است.
وی با بیان اینکه ۵۵۰ پرواز مسافری در فرودگاه پیام در چهار سال گذشته دایر شده، گفت: امسال همچنین پروازها به نجف به صورت هفتگی در این فرودگاه راه‌اندازی شده است.
وی خاطرنشان کرد: پروازهای حمل و نقل گوشت به کشور از ماه قبل فعال شده که وارد فرودگاه پیام می‌شود و این پروازها تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
قنبرپور همچنین از ایجاد گمرک تخصصی فاوا در فرودگاه پیام خبر داد که دهه فجر امسال رونمایی خواهد شد.
وی همچنین در خصوص سوخت تخصیص داده شده به بخش کارگو، گفت: امروز بخش کارگو از سوخت غیر یارانه‌ای استفاده می‌کند که معادل نرخ فوب خلیج فارس است، در حالی که در اغلب کشورها به سوخت بخش کارگو یارانه تعلق می‌گیرد؛ ما از نزدیک شدن نرخ های سوخت استقبال می‌کنیم.
نخستین نمایشگاه صنعت هوایی پیام از شانزدهم تا نوزدهم اسفند ۱۴۰۲ به میزبانی فرودگاه بین المللی پیام برگزار خواهد شد.

در خاتمه این نشست با حضور کاپیتان “محمد محمدی‌بخش” رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، از پوستر نخستین نمایشگاه صنعت هوایی پیام رونمایی شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا