خارجیخودروصفحه اصلی

نیسان تا سال ۲۰۲۶ چهار خودروی انرژی نو را در چین عرضه خواهد کرد

نیسان موتور اعلام کرد انتظار دارد امسال سود بیشتری نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی داشته باشد که نشانه‌ای از این است که خودروسازان ژاپنی از ضعف ین و بهبود فروش سود می‌برند.

به گزارش پرس نیوز، نیسان موتور ژاپن گزارش داد که با افزایش فروش ثابت در آمریکای شمالی و ژاپن و کاهش ین، سود عملیاتی خود را برای سه ماهه جولای تا سپتامبر بیش از دو برابر کرده است.

این شرکت افزایش ۱۲۷ درصدی سود عملیاتی جولای تا سپتامبر را به ۲۰۸.۱ میلیارد ین (۱.۳۸ میلیارد دلار) در مقایسه با میانگین تخمین ۱۵۵.۹ میلیارد ین در نظرسنجی از ۱۰ تحلیلگر و ۹۱.۷ میلیارد ین سود عملیاتی در سال گزارش داد.

این خودروساز به دلیل تاثیر مطلوب ین ضعیف و بهبود در فروش خرده فروشی جهانی، به استثنای چین، پیش‌بینی کل سال خود را نزدیک به ۱۳ درصد افزایش داد و به ۶۲۰ میلیارد ین رساند.

ماکوتو اوچیدا، مدیرعامل نیسان گفت که این شرکت تا سال ۲۰۲۶ چهار خودروی انرژی نو با نام تجاری نیسان را در چین عرضه خواهد کرد که اولین آنها با باتری کار می‌کند و در نیمه دوم سال آینده عرضه خواهد شد.

طبق گزارش رویترز، نیسان تا سال  ۲۰۲۶ قصد دارد شش مدل با نام تجاری محلی را عرضه کند که منحصراً برای بازار چین تولید شده‌اند. همچنین از سال ۲۰۲۵ صادرات خودرو از چین به سایر بازارهای خارج از کشور را آغاز خواهد کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا